امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۱۰:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129850
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
غلامرضا کاتب نماینده مردم گرمسار و رئیس فراکسیون تولید و اشتغال در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ...

غلامرضا کاتب نماینده مردم گرمسار و رئیس فراکسیون تولید و اشتغال در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به ضرورت اجرای کامل قانون هدفمندی یارانه‌ها، اظهار داشت: ضرورت دارد دولت هر چه سریع‌تر نسبت به اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها در حوزه‌های مختلف اقدام کند و مجلس نیز بر روند اجرای صحیح این قانون نظارت خواهد کرد.

وی افزود: کاهش دهک‌های دریافت‌کننده یارانه و حذف افراد پر درآمد از ضرورت‌های اجتناب‌ناپذیری است که می‌بایست دولت قبل از آغاز سال 1394 نسبت به حذف افراد پردرآمد از دریافت یارانه نقدی اقدام کند.

رئیس فراکسیون تولید و اشتغال در مجلس بر همین اساس یادآور شد: دولت مکلف است بخشی از درآمد حاصل از اجرای قانون یارانه‌ها را برای حمایت از تولیدکنندگان بخش کشاورزیی و صنعتی هزینه کند، لذا ضروری است دولت برنامه‌های خود را در این زمینه مدون کرده و اعلام نماید.

وی با بیان اینکه دولت در حال تدوین بودجه سال 1394 کل‌کشور است، تصریح کرد: دولت می‌بایست بودجه را به نحوی تنظیم کند تا شاهد کاهش درآمدها نباشیم و بودجه به صورت کاملاً واقع‌بینانه تهیه شود.

نماینده گرمسار و آرادان در مجلس در ادامه با یادآوری اینکه دولت در تدوین برنامه ششم توسعه نباید نگاه آرمانی داشته باشد، تأکید کرد: این برنامه باید قابلیت ارزیابی از سوی مردم را داشته باشد و به ویژه اینکه در مسائل اقتصادی دارای شاخصه‌های کمّی لازم باشد.

کاتب همچنین تصریح کرد: تولید و اشتغال 2 مقوله اصلی و بنیادین در حوزه اقتصادیی کشور هستند که منابع دولت باید با نگاه به این موارد هزینه شود.

وی با تقدیر از اجرایی‌شدن طرح جامع نظام سلامت گفت: اجرایی نظام سلامت از ضرورت‌های قانون بوده که اجرای آن آغاز شده اما ضرورت دارد تا مراحل این طرح هر چه سریع‌تر پیش رود و مردم بصورت کیفی از خدمات این طرح بهره‌مند شوند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها