امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۲۱:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129859
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 34
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، علاء الوان مدیر منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت امروز به مناسبت برگزاری روز جهانی ایدز پیامی صادر کرد ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، علاء الوان مدیر منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت امروز به مناسبت برگزاری روز جهانی ایدز پیامی صادر کرد که این پیام توسط جیهان طویلا نماینده سازمان جهانی بهداشت در جمهوری اسلامی ایران در این همایش قرائت شد.

علاء الوان در این پیام خاطرنشان کرده است: ما با کمک یکدیگر می توانیم با فراهم آوردن فرصت درمان برای افراد مبتلا به HIV به منظور نیل به سطح ویروسی غیرقابل شناسایی، به AIDS خاتمه دهیم.

بر اساس این گزارش متن کامل پیام مدیر منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت به شرح زیر است:

 

«افراد مبتلا به HIV ،  امروزه می­ توانند زندگی طولانی، سالم و بهینه ای داشته باشند. امروزه روش درمانی ART کم ضررتر و برای بیمار و درمانگر ساده تر شده است. افراد مبتلا به HIV که از درمان ART با مجموعه ای درست از داروها استفاده می کنند می توانند ویروس را کنترل کرده و آن را به سطح غیرقابل شناسایی برسانند.

 

این روش سیستم ایمنی بدن را به حد مقابله با عفونت های فرصت طلب و سرطانها قوی نگه میدارد. هر فرد مبتلا به HIV در طول عمر خود حق دسترسی به بالاترین و با کیفیت ترین سطح قابل دستیابی درمان را دارد.»

«همچنین استفاده موثر از این روش درمان می تواند به بیماران مبتلا به HIV کمک کند که عفونت خود را به افرادی غیرمبتلا منتقل نکنند.

به طور مشابه، زمانی که عفونت به سطح غیرقابل شناسایی رسید، زنان باردار مبتلا به HIV می توانند بدون انتقال ویروس، کودک خود را به دنیا آورند.

علاوه بر مزیت پیشگیرانه کاهش فعالیت ویروس به میزان غیرقابل شناسایی در فرد مزیتی برای سلامت کلی جامعه دارد. با اجرای برنامه های ART و دستیابی به سطح غیرقابل تشخیص ویروس در مقیاس وسیع، احتمال انتقال ویروس از افراد مبتلا به HIV به سایر افراد کاهش می ­یابد.

 

این یک دستیابی بزرگ در عرصه بهداشت عمومی است که در نهایت به کنترل شیوع HIV منجر خواهد شد.

تلاشها برای گسترش استفاده از ART در میان کشورهای عضو منطقه ای مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت ادامه دارد. در سال گذشته منطقه ما شاهد رشد 46 درصدی در تعداد افراد مبتلا به HIV که از روشهای درمانی استفاده می کنند بوده است. به طوری که این تعداد از 25هزار نفر در سال 2012 به 39 هزار نفر در سال 2013 رسیده است.

اگر چه این دستیابی قابل تقدیر است اما تلاشها برای گسترش پوشش ART، که هنوز کمتر از 25 درصد افراد مبتلا را شامل می شود، باید ادامه یابد.

به منظور دریافت بهره مندی بیشتر از پیشرفتهای صورت گرفته در زمینه درمان HIV ، سیستمهای بهداشتی می باید قدرتمند بوده و دسترسی تمام افراد نیازمند به درمان را تضمین کنند.

دسترسی به درمان، با برقراری امکان دسترسی افراد مبتلا به HIV به خدمات تشخیصی، انجام تست و دریافت نتیجه آغاز خواهد شد. سپس باید مطمئن شویم افراد با نتیجه مثبت، به سمت درمان و مراقبت مناسب و با کیفیت هدایت می شوند.

 

افرادی که مواد مخدر مصرف می کنند و سایر جمعیت کلیدی مبتلا در منطقه ما معمولا دسترسی نامناسب و پایین تری به خدمات مورد نیاز نسبت به کل جمعیت دارند. دسترسی به خدمات درمانی برای اطفال و کودکان نیز به صورت خاص چالش برانگیز است. سیستمهای درمانی می باید خود را به گونه ای تطبیق دهند که لحاظ شدن افراد حتی با پایین ترین جایگاه اجتماعی و افراد منزوی را تضمین کنند.

به منظور دستیابی به موفقیت در اجرای برنامه های درمانی، بایستی روند موفقیت درمان در افراد را تحت نظر داشته باشیم. این روند را می توان از طریق انجام تست حجم ویروس بررسی کرد. متاسفانه در منطقه ما بیش از نیمی از کشورها از تکنولوژی مرتبط با این تست بهره مند نیستند.

درمان HIV ویروس را کنترل می کند. این بدان معنی است که ما با کمک یکدیگر می توانیم با فراهم آوردن فرصت درمان برای افراد مبتلا به HIV به منظور نیل به سطح ویروسی غیرقابل شناسایی، به AIDS خاتمه دهیم. با این وجود این همچنین بدان معنی است که ما بایست تلاشهای خودمان را دو برابر کنیم و مجددا بر روی سیاستها، برنامه ها و خدمات خود متمرکز شویم تا مطمئن شویم همه افراد را لحاظ کرده ایم.

این ابتدای سال سومی است که من برنامه منطقه ای "پایان بحران درمان HIV" را افتتاح کرده ام و مطمئن هستم اگر ما کار با یکدیگر را ادامه دهیم – دولتها، گروههای اجتماعی، افراد مبتلا به HIV و شرکای بین المللی- می توانیم به این هدف دست یابیم.

شعار منطقه ای امسال "درمان HIV ویروس را کنترل می کند. درمان برای زندگی و پیشگیری برای زندگی است" است این درخواست ما برای اقدام به مناسبت روز جهانی ایدز سال 2014 است.

انتهی پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها