امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۹:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129865
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 29
به گزارش خبرنگار انتظامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار علی فضلی اظهار داشت: ساماندهی تردد زوار و تسهیل در امر ...

به گزارش خبرنگار انتظامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار علی فضلی اظهار داشت: ساماندهی تردد زوار و تسهیل در امر تردد آنان به عتبات عالیات امری لازم و ضروری است.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین کشور گفت: برای تحقق این مهم برنامه‌های مختلفی با همکاری دستگاه‌های مختلف با تشکیل قرارگاه اربعین در مرزهای غربی و جنوبی کشور تدوین و طراحی شده که به مرور اجرایی می‌شود.

وی با بیان اینکه ساماندهی حرکت زائرین امری لازم و ضروری است، ادامه داد: باید همه در این راستا تلاش کرده تا تسهیلات سفر را برای زائران تسهیل و فراهم کنیم.

این مقام مسئول اضافه کرد: امسال برای تردد زائران به عتبات عالیات اقدام‌های خوب و مطلوبی از سوی دستگاه‌های متولی از جمله قرارگاه اربعین صورت گرفته است.

سردار فضلی در پایان متذکر شد: برای تسهیل تردد زوار اربعین حسینی، به مدت 10 روز قبل و بعد از اربعین حسینی اعزام کاروان‌های راهیان نور تعطیل شده است تا از ظرفیت آنها برای روانسازی تردد زوار اربعین امام حسین استفاده شود.

ویزا در مرزها صادر نمی‌شود

سعید اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت کشور نیز در جریان این بازدید با بیان اینکه شرکت زوار ایرانی در اربعین حسینی امسال بسیار پرشورتر خواهد بود گفت: تاکنون 400 هزار ویزا برای زوار اربعین در سراسر کشور صادر شده است.

وی اظهار داشت: تلاش ما برای هماهنگی تمام دستگاه های استان ایلام جهت استقبال از زوار در اربعین حسینی است.

رئیس سازمان حج و زیارت کشور ادامه داد: تنها در روز گذشته 50 هزار ویزا در کنسولگری عراق در کرمانشاه و 400هزار ویزا تاکنون برای زوار اربعین حسینی در سراسر کشور صادر شده است.

اوحدی افزود: در آستانه اربعین و ازدحام برای سفر مردم و دوستداران امام حسین(ع) به عراق ویزا در مرزها صادر نمی‌شود و انتظار می‌رود که مدیران و مسئولان با مدیریت جهادی و حضور فعال در خدمت زائران باشند.

این مسئول عنوان کرد: همه دستگاه های اجرایی باید نهایت تلاش خود را برای رفاه حال زوار انجام دهند. مردم فقط بدون ویزا به مرز مراجعه نکنند چراکه از خروج آنها بدون داشتن روادید جلوگیری خواهد شد.

وی ادامه داد: مشتاقان امام حسین(ع) که قصد سفر به عتبات عالیات و شرکت در همایش جهانی اربعین را دارند با کمترین مشکل و در سریعترین زمان ممکن از مرز مهران تردد کنند.

این مسئول تصریح کرد: شرکت زوار ایرانی در اربعین حسینی امسال بسیار پرشورتر و چشم گیر تر از سال های گذشته خواهد بود و با توجه به حجم بسیار زیاد تردد زوار از این خروجی بین المللی امیدواریم هرچه زودتر دفتر کنسولگری عراق در ایلام یا مهران ایجاد شود.

گفتنی است رئیس سازمان حج و زیارت کشور طی ماه گذشته برای دومین بار است به استان ایلام سفر می کند.

پلیس با دلالی ویزا در مرز مهران برخورد می کند

این گزارش حاکی است، سردار علی دولتی اظهار کرد: برنامه ریزی لازم در پایانه مرزی مهران از سوی گذرنامه نیروی انتظامی صورت گرفته و آمادگی داریم روزانه به زائران برای خروج و ورود به مرز خدمات گذرنامه ای ارائه کنیم.

وی افزود: انتظامی استان شمار زیادی از نیروهای آموزش دیده را برای ارائه خدمات گذرنامه ای در پایانه مرزی مهران مستقر کرده و در صورتیکه گیت های خروجی و ورودی در ایام اربعین افزایش یابد، پلیس گذرنامه در این مراکز برای ارائه خدمات بیشتر حضور می یابد.

فرمانده انتظامی استان ایلام یادآور شد: تدابیر لازم برای تامین امنیت مطلوب در طول مسیر ایلام به مهران با هماهنگی پلیس راه کشور اندیشیده شده و پلیس آمادگی دارد شرایط رفاه زوار اربعین حسینی را در شهرستان و پایانه مرزی فراهم آورد.

وی به زوار اربعین حسینی توصیه کرد پیش از سفر به مهران ویزای خود را تهیه کنند.

فرمانده انتظامی ایلام ادامه داد: پلیس به هیچ زائری بدون داشتن گذرنامه و ویزای عراق اجازه خروج از مرز را نخواهد داد.

سردار دولتی گفت: مسئولان ذیربط تلاش کنند با نظارت دقیق مانع از بوجود آمدن دلالی خرید و فروش ویزا در مرز شده و زمینه فعالیت افراد سودجو را فراهم نکنند تا زوار اربعین در کمال آرامش و اطمینان به این سفر معنوی مشرف شوند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها