امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۰:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129866
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش گروه آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; محمدحسین کفراشی مشاور وزیر و مدیر کل امور شاهد و ایثارگر وزیر آموزش و پرورش در ...

به گزارش گروه آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; محمدحسین کفراشی مشاور وزیر و مدیر کل امور شاهد و ایثارگر وزیر آموزش و پرورش در جمع فرهنگیان ایلام در مجتمع رفاهی فرهنگیان افزود: بر اساس قانون 30 درصد سهمیه استخدام‌های دولتی باید از جامعه ایثارگران باشد که در صورت استخدام در این وزارتخانه، این قانون اجرا خواهد شد.

وی تعداد ایثارگران شاغل در مدارس سراسر کشور را 130 هزار نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد، 28 هزار نفر جانباز، چهار هزار و 500 نفر آزاده، 14 هزار نفر فرزند شهید، 17 هزار نفر برادر و خواهر شهید، 85 هزار رزمنده و سه هزار نفر نیز همسر شهدا هستند.

کفراشی به قانون جامع ایثارگری در کشور اشاره کرد و یادآور شد: بخش‌هایی از این قانون برای اجرایی شدن نیازمند آیین‌نامه است که چنانچه از طریق کمیسیون اجتماعی دولت تصویب شود، این وزارتخانه نیز مکلف به اجرای آن خواهد بود.

مشاور وزیر و مدیرکل دفتر شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش اجرای کامل قانون جامع ایثارگری برای فرهنگیان در این وزارتخانه را نیازمند مشارکت برخی ارگان‌ها همچون معاونت راهبردی ریاست جمهوری و سازمان بازنشستگی دانست و گفت: با اجرای این قانون در کشور مطالبات بحق ایثارگران تحقق خواهد یافت.

وی تعداد شهدای فرهنگی و دانش‌آموز کشور را پنج هزار شهید فرهنگی و 36 هزار شهید دانش‌آموز اعلام کرد و افزود: این وزارتخانه درصدد است تا پایگاه‌های اطلاعاتی از زندگینامه و وصیت نامه و سایر آثار شهدای فرهنگی راه‌اندازی کند.

به گزارش فارس، کفراشی در بازدید از مدارس شاهد استان ایلام نیز اظهار داشت: بیش از نیمی از جمعیت دانش‌آموزی این مدارس از خانواده‌های شهدا، جانبازان، آزادگان و رزمندگان دوران دفاع مقدس هستند.

مشاور وزیر و مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه کیفیت بخشی ارتقای اصلی آموزش و پرورش است، افزود: این رویکرد در مدارس شاهد مضاعف بوده و در این زمینه با اختصاص نیروهای کارآمد و تجهیز مدارس، ارتقای کیفیت آموزشی نیز وجود دارد.

کفراشی یادآور شد: وزارت آموزش و پرورش درصدد است تا سطح علمی مدارس شاهد ارتقا یافته و متناسب با آن دانش‌آموزانی مستعد، توانمند، کوشا و با بار علمی بالا تربیت کند.

وی خاطرنشان کرد: امسال به منظور کیفیت بخشی به مدارس شاهد سراسر کشور 20 میلیارد ریال اعتبار به صورت ویژه اختصاص یافته تا در این بخش هزینه شود.

مشاور وزیر و مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: وزارت آموزش و پرورش در تلاش است تا با تعامل گسترده با بنیاد شهید و امور ایثارگران شرایط مطلوب‌تری برای دانش‌آموزان شاهد و ایثارگر در کشور فراهم کند.

کفراشی اضافه کرد: سالیانه بیش از یک هزار میلیارد ریال اعتبار برای خدمات‌دهی به دانش‌آموزان شاهد و ایثارگر کشور هزینه خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها