امروز : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 20
۲۰:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129869
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش گروه آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام والمسلمین جواد بهشتی، مشاور وزیر آموزش و پرورش در دومین گردهمایی ...

به گزارش گروه آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام والمسلمین جواد بهشتی، مشاور وزیر آموزش و پرورش در دومین گردهمایی معاونان پرورشی سراسر کشور که در اردوگاه شهید باهنر برگزار شد، اظهار داشت: کارکردن و زحمت کشیدن بسیار نیکو است و خداوند خستگی ناشی از کار را دوست دارد بنابراین همواره انسان باید در کار و تلاش باشد.

وی افزود: اهل بیت(ع) با کسانی که اعتقادات انحرافی داشتند همنشینی نمی کردند و پیروان خود را نیز از آنان منع می‌کردند؛ بنابراین باید در ارتباط‌های خود و فرزندانمان دقت لازم را داشته باشیم که در این زمینه احادیث هشدار دهنده بسیار زیاد است.

مشاور وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: قرآن در روز قیامت به صورت فرشته‌ا‌ی محشور می‌شود و برای کسانی که در نشر و توسعه کتاب الهی کوشش کرده‌اند، شفاعت و برای کسانی که قرآن را مهجور کرده‌اند عذاب درخواست می‌کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین بهشتی یادآور شد: نخبگان آموزش و پرورش در زمینه تصویب سند جامع اقامه نماز بسیار تلاش کرده‌اند و این سند را به امضای رئیس جمهور رساندند که در آن از مدرسه تا وزارتخانه دیده شده است؛ بنابراین در اجرایی و عملیاتی شدن این سند کوشش کنیم و آن را چندین بار مطالعه کنیم.

وی با بیان اینکه کارگروهی برای شیرین کردن بحث قرآن تشکیل دهیم، گفت: برنامه‌هایی نظیر روخوانی، روانخوانی، حفظ مفاهیم در آموزش و پرورش انجام می‌شود اما باید دانش‌آموزان و معلمان با عشق و علاقه این کار را انجام دهند همانطور که می‌دانید اجبار و الزام و تشریفات کار را حل نمی‌کند؛ امیدواریم با ایده‌های ناب خود این موضوع را حل کنید.

مشاور وزیر آموزش و پرورش یادآور شد: اهل بیت(ع) یکی از دو میراث بزرگ پیامبر(ص) در بین مسلمانان است که در این زمینه کارهای پراکنده‌ای صورت گرفت اما باید سعی شود دانش‌آموزی که دیپلم می‌گیرد دانش و بینش کافی در مورد اهل بیت (ع) داشته باشد و راجع به چهارده معصوم بتواند صحبت‌هایی انجام دهد.

وی ادامه داد: بهترین راه حل در شرایط موجود برای آشنایی با اهل بیت(ع) دانش‌آموزان، استفاده و بهره‌برداری از مناسبت‌های مختلف در طول سال است که می‌توانیم از تولد و یا شهادت ایشان برای تفکر و مطالعه دانش‌آموزان استفاده کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین بهشتی در خاتمه خاطرنشان کرد: برای فعالیت‌های فرهنگی و پرورشی و به خصوص در زمینه قرآن، نماز و عترت دانش‌آموزان را به فعالیت وادار کنیم و از کارهای نوآورانه و ایده‌های جدید در این زمینه استفاده کنیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها