امروز : سه شنبه ۸ فروردین ۱۳۹۶ - 2017 March 28
۱۷:۰۴
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129872
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 9
به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سایت سلامت و بهداشت فرانسوی نوشت: کارشناسان توصیه کرده‌اند هر ده سال تشک را ...

به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سایت سلامت و بهداشت فرانسوی نوشت: کارشناسان توصیه کرده‌اند هر ده سال تشک را تعویض کنید اما برای تعویض بالش، مدت کوتاه‌تری توصیه شده است، البته این موضوع بسته به نوع و جنس بالش هم دارد.

با توجه به خواص بالش‌های پلاستیکی که نسبت به بالش‌های پَر، مدت طولانی‌تری حفظ می‌شوند، به طور متوسط باید هر دو سال بالش‌ها تعویض شوند.

بالش‌های پَر زمان کوتاه تری عمر می‌کنند و گران و کمیاب هستند.

در میان بالش‌های پلاستیکی باید بیشتر دقت کنید؛ بالش‌های پلاستیکی از الیاف طبیعی و برخی از الیاف مصنوعی تشکیل شده‌اند و بهداشتی و راحت هستند.

نگهداری بالش:

بالش باید به طور منظم برگردانده شود و کاربر نباید همیشه از یک سمت بالش استفاده کند؛ باید از بالش درست نگهداری شود و هر از گاهی بالش‌ها شسته شوند، از بالش فقط برای خواب استفاده کنید و برای تماشای تلویزیون یا تکیه دادن به آن، استفاده نکنید.

بالش نامناسب  باعث بروز بیماری‌هایی مانند گردن درد، بازو درد، کمر درد، درد شانه‌ها و خرخر کردن می‌شود.

بالش بعد از استفاده طولانی مدت ارزش اولیه خود را از دست می‌دهد و از موادی مانند قارچ، کپک و گرد و خاک پر می‌شود؛ بهتر است بالش سفت باشد تا به گردن فشار نیاید و بتواند به خوبی از سر محافظت کند.

انتخاب بالش با توجه به نوع خوابیدن:

افرادی که به پهلو می‌خوابند، بهتر است از بالش‌های نازک و سفت استفاده کنند تا تکیه گاهی برای فضای خالی بین گوش و شانه باشد.

افرادی که بر قَفا می‌خوابند باید از بالش‌های متوسط و سفت استفاده کنند.

افرادی که روی شکم می‌خوابند به یک بالش نرم‌تر نیاز دارند تا از فشار آمدن به گردن آنها جلوگیری شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها