امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۹:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129877
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضاییه در هفتاد و سومین نشست خبری خود با ...

به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضاییه در هفتاد و سومین نشست خبری خود با اصحاب رسانه با اشاره به قرار بازداشت غنچه قوامی گفت: ایشان دو اتهام داشت که یکی تبلیغ علیه نظام و اتهام و دیگر امنیتی بود.

وی افزود: در مورد تبلیغ علیه نظام کیفرخواست به دادگاه رفت و درباره اتهام امنیتی وی قرار منع تعقیب صادر شد که دادستان به آن اعتراض کرد و دادگاه نیز پذیرفت و اظهار داشت که دوباره به آن اتهام رسیدگی شود.

اژه‌ای درباره قرار بازداشت موقت گفت: درباره بعضی از جرایم قانون الزام به قرار بازداشت موقت کرده است ولی اگر در قانون نباشد قرار بازداشت موقت بستگی دارد به اینکه بیم تبانی وجود دارد یا خیر.

وی افزود: غنچه قوامی با قرار آزاد شده است و اینکه آیا حکم وی صادر شده است یا خیر خبر ندارم اما اگر حکم هم صادر شده باشد تجدیدنظرش هنوز تمام نشده است.

سخنگوی قوه قضاییه درباره پارازیت‌ها و سرطان‌زا بودن آنها گفت: هر موجی که از وسایل الکترونیکی ایجاد می‌شود قطعاً ضرر دارد اما میزان آن مهم است در مورد پارازیت‌ها کارشناسان رسیدگی کردند و گفتند که به هیچ وجه نمی‌توانیم بگوییم در این حد زیان‌آور است و قرار شد که باز هم بروند و رسیدگی کنند.

وی گفت: اگر از لحاظ کارشناسی مشخص شد که امواج وسایل الکترونیکی یا پارازیت‌ها سرطان‌زا است طبیعتاً خود آن دستگاه به این عمل اقدام نخواهند کرد و اگر در این زمینه جرمی اتفاق بیفتد طبیعی است که قوه قضاییه وارد می شود ولی هنوز جرمی ثابت نشده است.

وی درباره سوداگران مرگ گفت: اگر جرمی اتفاق بیفتد دستگاه قضا وارد می‌شود و درباره همکاری با دستگاه‌های دیگر هم قوه قضاییه کوتاهی نمی‌کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها