امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۹:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129880
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای در پاسخ به این سوال که آیا فرد اسیدپاشی که 3 روز پیش ...

به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای در پاسخ به این سوال که آیا فرد اسیدپاشی که 3 روز پیش دستگیر شده با ماجرای اسیدپاشی در اصفهان ارتباط دارد یا خیر، گفت: نه هیچ ارتباطی ندارد بلکه مسئله صنفی و شخصی بوده است.

وی افزود: در این اتفاق عمو و برادر زاده‌ای که یکی دکتر و دیگری دانشجو بوده به دلیل اختلاف شخصی با مصدوم این کار را کرده است.

سخنگوی قوه قضاییه در خصوص پرونده هتلی که به صورت غیرقانونی ساخته شده و اینکه آیا رابطه مالی بین سازنده این هتل و مسئولین محلی وجود دارد، گفت: من مکرر گفته‌ام که اگر همه دستگاه‌ها در ابتدای امر از تخلف جلوگیری کنند مسلماً هزینه برخورد با تخلفات هم کمتر خواهد بود.

وی افزود: اگر چنانچه ساختمان و یا برج مرتفعی به صورت خلاف ساخته شود حداقل در دید مسئولین منطقه است و باید با آن برخورد شود.

اژه‌ای ادامه داد: در بحث ساخت و ساز عده‌ای هستند که بدون مجوز شروع به ساخت و ساز می‌کنند که طبیعتاً باید با آنها برخورد شود اما دسته دومی هستند که جواز می‌گیرند اما جوازشان همراه با یکسری تخلفات همچون پرداخت رشوه و یا اعمال نفوذ است که قطعاً باید با آنها برخورد شود.

محسنی اژه‌ای ادامه داد: در رابطه با دسته سوم عده‌ای هستند که جواز می‌گیرند اما مرجعی که جواز را صادر می‌کند اختلاف نظر است که آیا صلاحیت صدور جواز داشته است یا خیر، ما خواهش‌مان در دولت این است که ابتدا این اختلافات و مشکلات حل شود، البته در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی و وزارت کشور موضوع در دست بررسی است.

معاون اول قوه قضاییه در پایان خاطرنشان کرد: من از آخرین وضعیت پرونده خبری ندارم اما می‌دانم که دستگاه قضایی و استانداری به دنبال آن هستند که اگر موارد خلافی صورت گرفته جلویش را بگیرند، اینکه در ساخت و ساز این ساختمان اعمال نفوذی شده است یا نه اطلاعی ندارم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها