امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۷:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129883
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضاییه در هفتاد و سومین نشست خبری خود با ...

به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضاییه در هفتاد و سومین نشست خبری خود با اصحاب رسانه درباره جزئیات پرونده سعید مرتضوی و کفالت 2 میلیارد تومانی که برای وی صادر شده است، گفت: بنده از اعلام بعضی از جزئیات پرونده معذور هستم و پرونده این فرد در حال رسیدگی است.

وی ادامه داد: در چند روز اخیر نیز در مورد پرونده وی تحقیقاتی صورت گرفته و هنوز کیفرخواست پرونده صادر نشده است.

اژه‌ای در ادامه در پاسخ به پرسشی مبنی بر دستگیری تمساح خلیج فارس اظهار داشت: تعداد قابل توجهی از قاچاقچیان دستگیر شده مربوط به استان هرمزگان است و در پرونده‌های مواد مخدر اگر نیازی به تحقیقات برای شناسایی و دستگیری سایر افراد نباشد زوایای پرونده زودتر مشخص می‌شود.

وی درباره پرونده اسیدپاشی فردی به نام داود روشنایی که چند سال پیش پرونده آن مطرح شده و هنوز حکم آن اجرایی نشده است، گفت:‌ دو مورد قصاص عضو تأیید شده است و دستور اجرای آن نیز صادر شده و در مرحله اجرا است ولی یکی از این موارد مشکل پزشکی دارد که در حال برطرف شدن است.

وی درباره واگذاری برج پارس در خیابان جردن به بیمه مرکزی ایران و رشوه‌هایی که در این خصوص داده شده است، بیان داشت: بنده حضور ذهن در خصوص این پرونده ندارم.

سخنگوی قوه قضاییه درباره پرونده رئیس حلقه عرفان و اعتصاب غذای وی اظهار داشت: اعتصاب غذا اگر چیزی بوده الان نیست و از اینکه پرونده مفسد فی‌الارض برای وی صادر شده باشد هیچ اطلاعی ندارم.

اژه‌ای درباره نظارت قوه قضاییه بر معادن خصوصی اظهار داشت: معدنی که صد درصد خصوصی باشد دستگاه‌های نظارتی نمی‌توانند به آن ورود کنند ولی معدنی  که دولتی است یا نظارت دولت دارد دستگاه‌های نظارتی می‌توانند ورود کنند و اگر در معادن خصوصی جرمی واقع شود دستگاه قضایی وارد می‌شود و اقدام می‌کند.

وی در پاسخ به پرسشی درباره وضعیت بودجه‌ای قوه قضاییه اظهار داشت: از میزان افزایش بودجه قوه قضاییه در سال 93 اطلاعی ندارم ولی با توجه به مأموریت‌ها و وظایفی که قوه قضاییه دارد از لحاظ بودجه و نیروی انسانی در مضیقه هستیم و امیدواریم دولت و مجلس در جهت کمک به مردم قوه قضاییه را یاری کند.

در ادامه محسنی اژه‌ای درباره اقدامی که در روز سوم محرم در منطقه شهرری توسط اقلیت مذهبی صورت گرفته بود، اظهار داشت: آنجا تخلفی صورت گرفته بود ولی قصد توهینی نداشتند بلکه در یک فرصت نامناسب افرادی اقدام به یک کار ناشایستی کرده بودند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها