امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۲۱:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129885
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
به گزارش فارس، پرویز سروری در سخنانی در مراسم افتتاح پایگاه بسیج شرکت خودرو سرویس شهرداری تهران تصریح کرد: باید دید توصیف مقام معظم رهبری از بسیج به ...

به گزارش فارس، پرویز سروری در سخنانی در مراسم افتتاح پایگاه بسیج شرکت خودرو سرویس شهرداری تهران تصریح کرد: باید دید توصیف مقام معظم رهبری از بسیج به عنوان معجزه انقلاب به چه معناست؟ معجزه یعنی عملی خارق العاده که از هر کسی بر نمی‌آید. به یاد می‌آوریم زمانی را که بسیاری این جمله حضرت امام را که هسته‌های بسیج باید در تمام نقاط جهان فعال شوند را یک شعار و آرزو می‌پنداشتند، اما امروز درک بهتری از این فرمان حضرت امام وجود دارد.

 

وی افزود: در واقع مقاومت بسیج در همه عرصه‌ها و راه و روش الهام بخش همه مستضعفین جهان بوده و امروز می‌بینیم که هسته‌هایی مشابه بسیج در بسیاری از کشورها از جمله عراق، سوریه، لبنان، یمن و دیگر کشورها، معادلات قدرت‌های جهانی را بر هم زده و در برابر تروریست‎ها و برنامه‌های تخریبی دشمنان، مقاومت کرده و می‌کنند.

 

مدال و افتخاری بالاتر از بسیجی بودن نیست

 

در ادامه ابوذر مختاری، مدیرعامل شرکت خودرو سرویس شهرداری تهران هم با بیان مقدمه‌ای از چگونگی شکل گیری پایگاه بسیج شهید صنیع خانی، گفت: «روایتی هست که می‌گوید در جریان جنگ صفین، حضرت ابوالفضل(ع) اصرار به رفتن به میدان و جنگیدن داشتند اما امیرالمومنین مانع ایشان شدند و در جمله‌ای زیبا فرمودند: شما ذخر الحسین هستید. یعنی شما ذخیره حسین من هستی و الان زمان جنگیدنت نیست.

 

مدیرعامل شرکت خودرو سرویس شهر افزود: گویی ذخیره خداوند برای نجات اسلام، امام حسین(ع) بود و ذخیره حضرت هم ابوالفضل العباس. درعصر امروز هم ذخیره خداوند برای نجات اسلام و بشریت، امام زمان(عج) است و ذخیره امام زمان نیز انقلاب اسلامی و به تعابیر متعددی که بزرگان ما فرمودند اصلی ترین ذخیره انقلاب هم بسیج و بسیجیان هستند. یعنی ما امروز افتخار می‌کنیم و به خودمان می‌بالیم که می‌‎توانیم به حضرت ابوالفضل اقتدا کنیم و به عنوان ذخیره اسلام در مسیری که پیش رو داریم، قدم برداریم. گمان نمی‌کنم مدال و افتخاری بالاتر از این برای انسان وجود داشته باشد.

پیرهادی: بسیج یعنی عشق به ارزش‌ها

 

محسن پیرهادی، عضو شورای شهر و مسوول سازمان بسیج شهرداری تهران هم در سخنان کوتاهی، با تقدیر از مدیرعامل شرکت خودرو سرویس شهر و مدیرعامل سازمان بازنشستگی شهرداری تهران برای برنامه‌ریزی منسجم به منظور راه اندازی پایگاهی با 1000 عضو، گفت: جا دارد امروز سجده شکر به جا آوریم از اینکه چنین افراد و دوستانی به جمعیت بسیج شهرداری تهران افزوده شدند. پایگاهی که با جمعیتی هزار نفره، بدون هیچ چشمداشت مادی و با عشق به ارزش‌ها شکل گرفته است.

 

وی با اشاره به اینکه بسیج شهرداری تهران 48 هزار عضو دارد، تصریح کرد: هر چند به تعبیر مقام معظم رهبری، هر کس دل در گرو انقلاب دارد، بسیجی است، اما چنین اقداماتی و شکل گیری چنین پایگاه‌هایی، کار را در سازمان بسیج، منظم تر و دقیق تر می‌کند.

 

سخنگوی سپاه: دغدغه‌ای بابت تهاجم نظامی دشمن نداریم

در ادامه این مراسم همچنین سردار رمضان شریف، سخنگو و مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: تا قبل از دفاع مقدس، آمریکا و متحدانش چندین بار برای ساقط کردن نظام جمهوری اسلامی تلاش کردند، چرا که سیستم امنیتی و نظامی پیش از انقلاب را که یک سیستم آمریکایی بود، نقطه قوت خود و ضعف انقلاب می‌دانستند. با این حال امام(ره) با قدرت پیش بینی دقیقی که داشتند، با فرمان تشکیل بسیج، برنامه‌های ابرقدرت‌ها را بر هم زدند و امروز کار به جایی رسیده است که می‌توانیم ادعا کنیم یکی از باثبات‌ترین، امن‌ترین و تاثیر گذارترین کشورهای منطقه و جهان هستیم.

 

سخنگوی سپاه تاکید کرد: ما دغدغه‌ای بابت تهاجم نظامی دشمن نداریم اما دشمنان دیگری داریم که باید برای مقابله با آنها تلاش کنیم. بیکاری، تورم، مشکل تولیدات ملی، ازدواج و مسایل اینچنینی از جمله مواردی هستند که باید با توجه به پتانسیل‌های عظیمی که در کشورمان وجود دارد برای بهبود آنها کار کرد.

 

سردارمیراحمدی: بسیج و فرهنگ بسیج با محرم و عاشورا عجین است

 

سردار میر احمدی، معاون اطلاعات ستاد کل نیروهای مسلح هم با تشکر از مدیران شرکت خودرو سرویس شهرداری تهران برای افتتاح این پایگاه گفت: بسیج و فرهنگ بسیج با محرم و عاشورا عجین است و فرهنگ عاشورا و بسیج، یکی است. یک بسیجی در واقع یک عاشورایی و یک یاور امام حسین(ع) است. به جرأت می‌توانیم بگوییم اگر نسل رزمندگان و بسیجیان جان بر کف ما در عاشورای سال 61 بودند، امام(ع) با یاران اندکشان تنها نمی‌ماندند.

 

 

بر اساس گزارش روابط عمومی شرکت خودرو سرویس شهر، در این مراسم با حضور سرداران سپاه، اعضای شورای شهر تهران و مدیران شهری، از مجوز راه اندازی پایگاه بسیج شهید صنیع خانی، پرده برداری شد.

 

 

 

 

 

انتهای پیام

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها