امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۰:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129901
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ یک متخصص می‌گوید: ساییدگی مهره‌ها به دلیل کهنسالی و تیر کشیدن ستون فقرات کمر از دردهای

به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ یک متخصص می‌گوید: ساییدگی مهره‌ها به دلیل کهنسالی و تیر کشیدن ستون فقرات کمر از دردهای معمول کمر است که می‌توان با رعایت برخی موارد از درد و ناراحتی حاصل زمان جراحی در این ناحیه کاست.
دکتر «مایکل گلیبر» جراح ستون فقرات ارتوپدی و سخنگوی بخش مربوط به فنون جراحی و معلولیت‌های جسمی آکادمی آمریکا اظهار داشت: بسیاری از مردم که به کمر درد کمتری دچار هستند می‌گویند، علائم مختل روزمره خود هرچند از عادات روزمره است ممکن است عامل‌‌های علت درد باشد.
وی افزود: مهم است که برخی از این رفتارها شناسایی و از آنها اجتناب شود.
وی ادامه داد که ورزش منظم عضلات پشت را تقویت می‌کند و در صورتیکه فرد درد شدیدی در کمر خود دارد، نباید ورزش شدید انجام دهد.
وی افزود: خوابیدن بیش از حد و در رختخواب ماندن به حالت خمیده می‌تواند علت علائم درد باشد و روز به روز بدتر شود.
وی توصیه کرد: افراد بیمار سعی کنند از بلند کردن اشیاء سنگین جلوگیری کنند و در صورتیکه بیماران چاره‌ای برای انجام بلند کردن اشیاء سنگین نداشته باشند باید با روش مناسب این کار را انجام دهند و کمر خود را راست نگه داشته و زانو‌ها را خم کنند.
تحقیقات نشان داد که حفظ وزن مناسب برای بدن لازم است و چاقی و اضافه وزن، استرس را بر درد کمر اضافه می‌کند.
به وضعیت خود نگاه کنید. گوش‌های شما باید با خط بالای شانه‌هایتان در یک خط باشند. بازوان شما باید آویزان و راحت و نزدیک بدن باشد و دست‌های شما باید در یک خط و پایین تر از ساعدتان باشد.
براساس بررسی‌های انجام شده بهداشت ملی بیش از 65800 هزار بزرگسال آمریکایی از کمردرد رنج می‌برند.
منبع: پایگاه خبری هلث‌دی‌نیوز آمریکا
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها