امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۰۴:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129905
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 42
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، قاضی «وائل شبل» دادستان شعبه مرکز قاهره دادستانی مصر اعلام کرد که طی 48 ساعت آینده تکلیف ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، قاضی «وائل شبل» دادستان شعبه مرکز قاهره دادستانی مصر اعلام کرد که طی 48 ساعت آینده تکلیف آزادی مبارک روشن خواهد شد.

خبرگزاری رویترز گزارش داد دادستانی مصر بررسی دوره‌ بازداشت «حسنی مبارک» دیکتاتور مخلوع مصر و باقی مانده دوران محکومیت وی را آغاز کرده و طی دو روز آینده نتیجه این بررسی را اعلام خواهد کرد.

قاضی شبل تأکید کرد که طی دو روز آینده تصمیم دادستانی مصر درباره آزادی و یا ادامه حبس مبارک در بیمارستان نظامی معادی  اعلام خواهد شد.

در حالی که بعد از تبرئه مبارک اعتراض‌های مردمی از سر گرفته شده است، اگر مدت زمانی که مبارک در حبس بوده بیشتر از حکم حبس سه ساله وی باشد حکم آزادی دیکتاتور مخلوع مصر صادر خواهد شد.

پیشتر نیز «فرید الدیب» وکیل مبارک  مصر اعلام کرده بود که امکان آزادی زودهنگام مبارک وجود دارد.الدیب به خبرگزاری فرانسه گفته بود با توجه به اینکه مبارک 86 ساله دو سوم دوران محکومیتش را با احتساب مدتی که در بازداشت به سر می‌برده سپری کرده است امکان آزادی پیش از موعد وی وجود دارد.

تبرئه مبارک خشم بسیاری از گروه‌های انقلابی را برانگیخته است بر همین اساس، گروهی از احزاب انقلابی مصر خواستار برگزاری تظاهراتی میلیونی در اعتراض به تبرئه مبارک از اتهام قتل معترضان در میدان التحریر شدند.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها