امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۱:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129909
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 78
به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام سید هادی خسروشاهی امروز - دوشنبه - در دفتر مطالعات سیاسی و ...

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام سید هادی خسروشاهی امروز - دوشنبه - در دفتر مطالعات سیاسی و بین‌المللی وزارت امور خارجه در نشست بررسی انتخابات تونس؛ تفاوت سامان سیاسی در خاورمیانه پس از خیزش‌های عربی گفت: باید اندیشه‌های سیاسی راشد الغنوشی که مبتکر جریان بیداری اسلامی است را بررسی کرد.

وی افزود: راشد الغنوشی رابطه خوبی با انقلاب اسلامی ایران و افکار حضرت امام خمینی (ره) داشت و دفاع خوبی از تفکرات و آرمان‌های جمهوری اسلامی ایران داشته است.

حجت‌الاسلام خسروشاهی تصریح کرد: راشد الغنوشی اعلام کرده که آراء و نظراتش برگرفته از تفکرات حسن البناء، حسن‌ الترابی و حضرت امام خمینی (ره) است.

رئیس اسبق دفتر حفاظت منافع ایران در مصر اظهار داشت: راشد الغنوشی سکولارها را مرتد و کافر می‌داند و همه این افراد را از کنارش دور کرد.

وی با انتقاد از مواضع و رفتارهای محمد مرسی در مصر نیز اظهار داشت: وی در مورد انقلاب اسلامی ایران تصوری اشتباه داشته و نباید سخنرانی افراطی را در اجلاس جنبش عدم تعهدها در تهران انجام می‌داد و همین رفتارهای اشتباه وی هم باعث شد که مقام معظم رهبری وی را به حضور نپذیرد، در حالی که نخست‌وزیر هند موفق به دیدار با رهبری انقلاب شد.

حجت‌الاسلام خسروشاهی در پایان به گرایش محمد مرسی به سلفی‌های سعودی اشاره و خاطرنشان کرد: مرسی تصور می‌کرد که سعودی‌ها به وی کمک خواهند کرد، در حالی که همکاری‌ ‌آنها برای سرنگونی‌ مرسی و کمک به ژنرال السیسی برای روی کار آمدن صورت گرفت.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها