امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۱۰:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129912
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 71
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین به نقل از «تله‌سور»، پرونده 43 دانش‌آموز ناپدید شده مدرسه ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین به نقل از «تله‌سور»، پرونده 43 دانش‌آموز ناپدید شده مدرسه «آیوتسیناپا»، فساد نهادها و سازمان‌های دولتی و حساب‌های مالی غیر شفاف دولت مکزیک از موارد بحران‌هایی است که «نیتو» این روزها با آن‌ها مواجه است.

بررسی و تحقیقات صورت گرفته از اقدامات انجام شده «نیتو» در این کشور نشان می‌دهند که وعده‌هایی که وی متعهد شده بود آن‌ها را محقق سازد در حد حرف باقی مانده است.

با توجه به برآوردهای رسمی در مکزیک، این کشور در حوزه اقتصادی نتوانسته است رشد یابد و انتظار می‌رود با این‌که در آغاز سال 2014 ، رشد 3.4 درصدی در این زمینه پیش‌بینی شده بود، حداقل تا پایان سال به دامنه رشد 2.6 درصدی دست یابد.

این تحقیقات صورت گرفته در این کشور همچنین نشان داد که بخش دیگری از اصلاحات در حوزه انرژی، نیروی کار و فن‌آوری به دور از ارائه مزایای شهروندان مکزیکی بوده و به همین علت موجی از تظاهرات مخالفان را در پی داشته است.

ارتباط مقامات ایالت‌ها و شهرداری‌های این کشور با جرایم سازمان‌یافته اعتبار دولت «نیتو» را در نظر شهروندانش تضعیف کرده است که از جمله آن‌ها اعتراضات مردم به دلیل ناپدید شدن 43 دانش‌آموز مدرسه «آیوتسیناپا» که در 26 سپتامبر رخ داد می‌باشد.

بر اساس آمارهای رصدخانه‌های ملی شهروندی مکزیک حداقل 1 مورد آدم ربایی در 184 شهر این کشور در طول ماه‌های ژانویه و آوریل سال جاری رخ داده است.

«پنیا نیتو» اعلام کرده است که با تظاهراتی که معترضان در آن استعفای وی را به دلیل بی‌کفایتی ماموران امنیتی دولتش برای یافتن دانش‌آموزان ناپدید شده می‌خواهند، مقابله خواهد کرد.

خبرهای این روزهای مکزیک گویای این مسئله است که دولت این کشور تاکنون برای مقابله با فساد و برقراری امنیت و عدالت نتوانسته اقدامات سازنده‌ای را پیش ببرد و این در حالی است که مهلت تظاهرکنندگان برای استعفای «نیتو» به پایان رسیده است.

بین روزهای 26 و 27 سپتامبر (4 و 5 مهر 93) پلیس «ایگوآلا» به سمت اتوبوس‌های حامل دانش‌آموزان شلیک کرد که مرگ 6 نفر را در پی داشت (یکی از آنان نشانه‌های شکنجه نیز داشت) و 17 زخمی بر جای گذاشت، علاوه بر این 58 دانش‌آموز ناپدید شدند که از این تعداد 15 تن پیدا شده که یکی از آن‌ها نیز جان خود را از دست داده بود.

ناپدید شدن این جوانان خشم مردم جنوب مکزیک را بر انگیخته است؛ از 26 سپتامبر اعتراضات و به چالش کشیدن امنیت کشور در این راستا همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها