امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۲:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129916
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;   سومین نشست کمیته راهبردی و مشورت‌های سیاسی جمهوری اسلامی ایران و سلطنت عمان به ریاست

به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;   سومین نشست کمیته راهبردی و مشورت‌های سیاسی جمهوری اسلامی ایران و سلطنت عمان به ریاست معاونان وزرای خارجه دو کشور و با حضور «علی اکبر سیبویه» سفیر جمهوری اسلامی ایران در عمان به منظور بررسی و گفت‌وگو پیرامون ابعاد مختلف روابط دوجانبه، همکاری‌های منطقه‌ای و بین‌المللی و آخرین تحولات منطقه در مسقط تشکیل شد.

در این نشست حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به روابط ممتاز دو کشور و با آرزوی سلامتی برای سلطان قابوس، استمرار رایزنی و مشورت با عمان را که از دیدگاه‌های واقع بینانه، متوازن و منطقی برخوردار است و می‌تواند نقش تاثیرگذاری در ثبات و امنیت منطقه داشته باشد را مورد تاکید قرار داد.

معاون عربی و آفریقای وزارت خارجه کشورمان با اشاره به تهدیدهای مشترک علیه کشورهای منطقه از جمله تروریسم، اقدامات مخرب داعش و افراط گرایی، بر افزایش رایزنی و همکاری‌های امنیتی و دفاعی تهران و مسقط و کشورهای منطقه تاکید کرد.

وی با اشاره بر اقدامات ناکارآمد آمریکا و ائتلاف علیه داعش، اضافه کرد: بیگانگان صرفا منافع خود را دنبال می‌کنند و اهل منطقه با باور بر همکاری صادقانه و واقعی منطقه‌ای می‌توانند به تحقق پیشرفت، ثبات و امنیت منطقه امیدوار باشند.

«احمد الحارثی» معاون سیاسی وزارت خارجه سلطنت عمان نیز ضمن اشاره به نقش سازنده جمهوری اسلامی ایران‌ اظهارداشت: تشکیل منظم کمیته‌های مشترک بین دو کشور و به ویژه کمیته مشترک راهبردی نشان از اهتمام و اراده مقامات عالیه دو کشور برای توسعه و تحکیم همه جانبه روابط دارد.

الحارثی تصریح کرد: سلطنت عمان جایگاه ویژه‌ای را برای جمهوری اسلامی قائل است و نقش مهم منطقه‌ای ایران را غیرقابل انکار می‌دانیم، بر همین اساس گسترش همکاری‌های همه جانبه را در دستور کار خود قرار داده‌ایم.

معاون سیاسی وزارت خارجه عمان با اشاره به روند رو به افزایش ناامنی حاصل از اقدامات تروریستی از جمله داعش در منطقه، بر ضرورت افزایش همکاری‌ها و رایزنی‌ها بین تمامی کشورهای منطقه و از جمله جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.

طرفین در این نشست آخرین تحولات منطقه از جمله یمن، بحرین، عراق، مصر و سوریه را مورد گفت‌وگو قرار داده و استمرار رایزنی و مشورت برای نزدیکی بیشتر دیدگاه‌ها را ضروری دانستند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها