امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۵:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129917
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رویترز به نقل از یک منبع دیپلماتیک مدعی شد: ایران میزان بیشتری از اورانیوم غنی‌شده را به ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رویترز به نقل از یک منبع دیپلماتیک مدعی شد: ایران میزان بیشتری از اورانیوم غنی‌شده را به سوخت تبدیل می‌کند.

رویترز به نقل از یک منبع دیپلماتیک ناشناس گزارش داد: «ایران بر اساس توافق موقت با شش قدرت جهانی، میزان بیشتری از اورانیوم غنی شده با غلظت بالا را به سوخت رآکتور تبدیل می‌کند».

به ادعای این منبع دیپلماتیک، در دوره جدید تمدید مذاکرات هسته‌ای ایران هر ماه پنج کیلوگرم از این مواد غنی‌شده را به سوخت تبدیل می‌کند.
پنجم آذر شورای ملی ایرانی آمریکایی (نایاک) خبری را منتشر کرده بود که جزئیات آن به ادعای رویترز شبیه است. در خبر ادعایی «نایاک» آمده بود که ایران در تمدید توافق ژنو متعهد شده که در طول هفت ماه آینده، 35 کیلوگرم از مجموع 75 کیلو ذخایر اکسید اورانیوم با غنای 20درصد خود را به سوخت تبدیل کند و همچنین قرار است میزان بازرسی‌ها از کارگاه‌های مونتاژ سانتریفیوژ ایران افزایش یابد.(جزئیات بیشتر در اینجا)

تاکنون مقامات ایرانی هنوز رسما به این موضوع واکنش نشان نداده‌اند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها