امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۱۲:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129937
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 42
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا می‌گوید که کشورش فعلاً طرحی برای اعمال منطقه پرواز ممنوع بر ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا می‌گوید که کشورش فعلاً طرحی برای اعمال منطقه پرواز ممنوع بر فراز حریم هوایی سوریه ندارد.
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز دوشنبه در کنفرانس خبری در پاسخ به سوالی درباره طرح ایجاد منطقه پرواز ممنوع در سوریه گفت که واشنگتن در حال حاضر طرحی در این باره ندارد.
این اظهارات در حالی مطرح شده که روزنامه وال استریت ژورنال امروز گزارش داده بود که آمریکا و ترکیه در رسیدن به توافق برای استفاده واشنگتن و متحدانش در ائتلاف موسوم به مقابله با داعش از پایگاه‌های هوایی آنکارا به توافق نزدیک شده‌اند؛ توافقی که به گفته این روزنامه «احتمالا» می‌تواند ایجاد «منطقه امن در امتداد مرز ترکیه و سوریه را نیز شامل شود.
مساله «ایجاد منطقه پرواز ممنوع بر فراز سوریه» همواره یکی از درخواست‌های مقامات ترکیه از آمریکا و ائتلاف به رهبری این کشور در قبال داعش بوده است و آنکارا در اختیار قرار گذاشتن پایگاه‌های هوایی خود را به این موضوع و نیز حمله همزمان ائتلاف به داعش و دولت سوریه منوط کرده بود.
به نظر می‌رسد خبر وال استریت ژورنال درباره احتمال «ایجاد منطقه امن» و نیز تکذیب سخنگوی وزارت خارجه آمریکا درباره طرح ایجاد «منطقه پرواز ممنوع» نشان از ادامه اختلاف واشنگتن و آنکارا در موضوع لزوم هدف قرار گرفتن مستقیم نیروهای دولت سوریه حداقل در حال حاضر و آینده نزدیک باشد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار