امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۰۸:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129938
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک اندیشکده آمریکایی وابسته به محافظه‌کاران، بهترین توافق هسته‌ای با ایران در شرایط جاری ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک اندیشکده آمریکایی وابسته به محافظه‌کاران، بهترین توافق هسته‌ای با ایران در شرایط جاری را «عدم توافق» خواند.

«بنیاد هریتج» در گزارش که روز دوشنبه منتشر شد، نوشت: «بسیاری از افراد دارنده بهترین ذهن‌ها در مسائل استراتژیک و فیزیک که سالها روی عناصر و پارامترهای توافق هسته‌ای با ایران بحث کرده‌اند، به ما خواهند گفت که ایران شبیه به هیچ کدام از آن کشورهایی نیست که از برنامه‌های هسته‌ای خود کنار کشیده‌اند».

این اندیشکده با آوردن مثال‌هایی از برنامه هسته‌ای تایوان، کره جنوبی، کشورهای استقلال یافته پس از فروپاشی شوروی، عراق و لیبی تحت حکومت معمر قذافی می‌نویسد: «در همه این موارد شاهد یک دوره گذار بوده‌ایم و در مورد لیبی(برچیده شدن کامل برنامه هسته‌ای) شاهد کار درست و مسیر درست بودیم. در این موارد در حالی که ما مشوقهایی دادیم اما مشوقهای ما هرگز دفاعی نبوده است».

«هریتج» سپس با موضوع ایران پرداخته و چنین می‌نویسد: «هیچ یک از این موضوعات درباره ایران درست نبوده و صدق نمی‌کند. یک نظام ضد غربی از 1979 در قدرت است. اگر درباره این موضوع شک دارید به ویدئوهای شعار "مرگ بر آمریکا" نگاه کنید».

این اندیشکده با تکرار ادعاهای واهی درباره برنامه هسته‌ای ایران تاکید می‌کند: «با توجه به رفتار ایران هیچ پایه و اساسی برای مذاکرات معنادار درباره برنامه هسته‌ای آن وجود ندارد؛ ایران برنامه هسته‌ای خود را فرصت می‌داند و نه مشکل».

در گزارش «بنیاد هریتج» آمده است: «آمریکا و متحدانش نمی‌توانند با دادن رشوه ایران را به کنار گذاشتن برنامه هسته‌ای اش سوق دهند؛ تنها توافقی که ما اکنون می‌توانیم با ایران داشته باشیم، پذیرش آن است که ایران از برنامه هسته‌ای خود دست نخواهد کشید».
در پایان گزارش این بنیاد توصیه شده است: «اگر ما خواهان تغییر این وضعیت ناخوشایند باشیم دو گزینه پیش رو داریم: استفاده از تهدید نظامی برای کشاندن مقامات ایرانی به میز مذاکره به نحوی جدی و یا ازسرگیری اعمال تحریم‌های سخت با هدف به قدرت رساندن "یک حکومت بهتر"».
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها