امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۳:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129942
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با انتشار فراخوان سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع) در شب میلاد فرخنده امام موسی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با انتشار فراخوان سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع) در شب میلاد فرخنده امام موسی کاظم(ع) ، برگزارکنندگان در سه بخش استانی، ملی و بین‌الملل خود را برای برگزاری عظیم‌ترین جشنواره فرهنگی، هنری و ولایی کشور آماده می‌کنند.

یکی از بخش‌های هشتگانه این فراخوان به برنامه‌های هنری اختصاص دارد که 25 برنامه را اعم از تجسمی، نمایشی، آیینی و ... شامل می‌شود. این بخش ۳۰ درصد از ۸۲ برنامه داخلی جشنواره امام رضا(ع) را تشکیل می‌دهد.

جشنواره عکس رضوی به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، جشنواره نمادهای شهری رضوی توسط شهرداری قم، جشنواره جلوه‌های فرهنگ رضوی در هنرهای سنتی توسط  اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان و جشنواره هنرهای تجسمی رضوی توسط اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس برگزار خواهند شد.

همچنین جشنواره آیین‌های نمایشی و پرده‌خوانی رضوی از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد، جشنواره تئاتر کودک و نوجوان رضوی به همت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، جشنواره نمایشنامه‌نویسی رضوی توسط اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین، جشنواره تئاتر رضوی توسط اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی، جشنواره خوشنویسی رضوی توسط اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، جشنواره نقاشی‌خط و حروف‌نگاری رضوی به همت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی و جشنواره جلوه‌های فرهنگ رضوی در هنرهای گرافیکی به همت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود.

ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان و کرمان نیز به ترتیب متولی برگزاری دو جشنواره «مولودی‌خوانی رضوی» و «مدیحه‌سرایی و چاووشی‌خوانی رضوی» هستند.

فراخوان هر یک از برنامه‌های موضوعی جشنواره امام رضا(ع) از طریق وبگاه سه زبانه «شمس توس» به نشانی www.shamstoos.ir/fa/farakhanha قابل دریافت است. همچنین سامانه پیام کوتاه: 30007888 و شماره تلفن‌: 05112283044 به عنوان پل ارتباطی میان و جشنواره مخاطبان معرفی شده است.

اختتامیه برنامه‌های موضوعی سیزدهمین جشنواره فرهنگی هنری امام رضا(ع) در دهه کرامت برگزار می‌شود.

افتتاحیه اصلی این جشنواره همزمان با سالروز میلاد حضرت معصومه(س) در 25 مردادماه سال آتی در قم آغاز می‌شود و اختتامیه اصلی این جشنواره در شب میلاد مسعود امام رضا(ع) در چهارم شهریور سال آینده در مشهد مقدس است.

انتهای پیام/ک

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها