امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۷:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129945
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 149
اسدالله شعبانی، نویسنده و شاعر ادبیات کودک و نوجوان در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بیان داشت: به زودی ...

اسدالله شعبانی، نویسنده و شاعر ادبیات کودک و نوجوان در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بیان داشت: به زودی مجموعه شعری با عنوان «شعرها و قصه‌های کودکان» در 8 جلد برای مخاطبان خردسال و کودک از سوی انتشارات مدرسه به چاپ خواهید رسید.

وی اضافه کرد: مضمون اشعار این مجموعه، عامیانه است یعنی اشعار مجموعه «شعرها و قصه‌های کودکان» به نوعی هم امروزی بوده هم قدیمی؛ و مخاطبان دانش‌آموز را در برمی‌گیرد، به گونه‌ای دیگر در این مجموعه سعی کرده‌ام تا بچه‌ها را به زبان فارسی علاقه‌مند کنم.

شعبانی درباره مجموعه شعر «ای میهن من ایران»، ادامه داد: این مجموعه شعر درباره شهرها و بچه‌های ایران زمین است یعنی در این کتاب به تعداد استان‌های کشور برای کودکان اعم از ترک، لُر، کرد، شمالی و غیره شعر سروده‌ام.

وی افزود: مجموعه شعر «ای میهن من ایران» به زودی از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برای گروه سنی کودک منتشر و روانه بازار نشر می‌شود.

بر اساس این گزارش، اسدالله شعبانی 4 تیر 1337 در روستای بهادربیک (بین کردستان و همدان) به دنیا آمد از او تاکنون کتاب‌های داستان و مجموعه شعرهایی برای گروه سنی کودک و نوجوان منتشر شده است که از جمله آن می‌توان به «شیشه‌های آسمان»، «زمین کوچک من»، «شنگول و منگول (بازنویسی منظوم)»، «برکه (منظومه برای نوجوانان)»، «هزار سال شعر فارسی (گزینه‌ی شعر کهن برای بچه‌ها، به اتفاق سیروس طاهباز، احمدرضا احمدی، جعفر ابراهیمی و غیره)» اشاره کرد.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها