امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۹:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129959
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
حجت‌الاسلام جواد عظیمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم ‌با بیان اینکه آموزش‌های قرآن در قالب عمومی و تخصصی برگزار می‌شود اظهار کرد: دوره‌های ...

حجت‌الاسلام جواد عظیمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم ‌با بیان اینکه آموزش‌های قرآن در قالب عمومی و تخصصی برگزار می‌شود اظهار کرد: دوره‌های آموزشی شامل قرائت،‌ حفظ و مفاهیم و تربیت متخصص قرآن است.

وی خاطرنشان کرد: قرائت شامل سطح یک تا هفت است و قاریانی که سطح هفت را می‌گذرانند، در سطح عالی و کشوری مطرح می‌شوند.

رئیس دارالقرآن اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان قم ادامه داد: مفاهیم شامل سطح یک تا چهار است و کسانی که سطح چهار را بگذرانند 70 تا 80 درصد به ترجمه و مفاهیم قرآن آگاه می‌شوند.

وی با اشاره به بحث تربیت متخصص قرآن گفت: این دوره شامل تربیت معلم روخوانی و روان‌خوانی، تربیت معلم تجوید،‌ مفاهیم، وقف و ابتدا، صوت و لحن و پیش‌دبستانی است.

عظیمی با بیان اینکه حفظ قرآن کریم شامل حفظ یک جز تا کل قرآن است عنوان کرد: جلسات حفظ قرآن کریم جمعه‌ها از ساعت 9 تا 11 در دارالقرآن کریم واقع در خیابان معلم برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: 21 موسسه قرآنی در سطح استان قم دارای مجوز بوده و 10 موسسه در حال دریافت مجوز هستند و مراحل پایانی صدور مجوز را می‌گذرانند و زیر نظر دارالقرآن اقدام به برگزاری دوره‌ها می‌کنند.

رئیس دارالقرآن اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان قم عنوان کرد: 25 دوره تربیت معلم قرآن در سال گذشته برگزار شد که در مقایسه با برخی از استان‌ها سه تا چهار برابر دوره برگزار شده است و این مسئله نشانه علاقه مردم به بحث‌های قرآنی است.

وی با اشاره به برگزاری دوره‌های تربیت ممتحن و مدرس قرآن به صورت محدود گفت: کسانی که می‌خواهند آزمون‌های پایانی دوره‌های تربیت معلم را برگزار کنند باید در دوره تربیت ممتحن شرکت کنند و مدرسانی که بنا است در دوره‌های تربیت معلم تدریس کنند، باید در دوره‌های تربیت مدرس قرآن شرکت کنند.

عظیمی به ارائه آموزش‌های تربیت معلم قرآن کریم به متقاضیان اشاره کرد و افزود: 26 دوره تربیت معلم قرآن در سال 91، 21 دوره تربیت معلم قرآن در سال گذشته و 20 دوره تربیت معلم قرآن در سال جاری برگزار شده است.

وی خاطرنشان کرد: 3 هزار نفر در سال 91، بالغ بر هزار و 500 نفر در سال 92 و 7 هزار و 600 نفر در شش ماهه نخست سال جاری از آموزش‌های عمومی قرآن بهره‌مند شدند.

انتهای پیام/78003/ک30/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها