امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۷:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129964
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،«ملکه» آخرین فیلم نمایش درآمده در این برنامه سه روزه بود که توسط خانه سینما و با همکاری فستیوال فیلم های ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،«ملکه» آخرین فیلم نمایش درآمده در این برنامه سه روزه بود که توسط خانه سینما و با همکاری فستیوال فیلم های ایرانی در آلمان برگزار شد.

در پایان نمایش این فیلم که جمعی از آلمانی ها نیز حضور داشتند محمد علی باشه آهنگر کارگردان فیلم ضمن پاسخگویی به سوالات حاضران از اینکه فیلمی جنگی با پیام صلح در خارج از کشور به نمایش درآمد اظهار رضایت کرد.

نسخه فیلم «ملکه» به دلیل اشتباه در کد دی سی پی که از سوی فارابی اعلام شده بود موفق به نمایش نشد و در نهایت باشه آهنگر نسخه دی وی دی فیلم را در اختیار برگزارکنندگان گذاشت.

مهران موحد فر رایزن فرهنگی سفارت ایران در آلمان که در این برنامه حاضر بود حضور پررنگ تماشاگران آلمانی و آشنایی آنها با سینمای ایران را از ویژگی های آن برشمرد و بر تداوم آن تاکید کرد.

تماشاگران ایرانی و آلمانی طی سه روز نمایش آثار منتخب جشن سینمای ایران بلیت فیلم ها را به قیمت 6.5 یورو تهیه کردند و به تماشای آثار نشستند.

از ویژگی های این برنامه محل سالن نمایش آثار بود که در مرکز اصلی شهر کلن و در کنار ایستگاه مرکزی قطار و کلیسای معروف دام به عنوان سومین کلیسای بلند جهان واقع شده بود و دسترسی علاقمندان سینمای ایران را راحت کرده بود.

سانس نمایش فیلم «قصه ها» ساخته رخشان بنی اعتماد یکی از شلوغ ترین روزهای این فستیوال بود که این فیلم به دلیل عدم رضایت پخش کننده بین المللی اش به نمایش در نیامد.

بیژن دهکلانی از فیلمسازان با سابقه ایران که در آلمان اقامت دارد در طول روزهای برپایی این جشنواره مشغول تهیه فیلمی درباره نمایش آثار ایرانی و حضور تماشاگران آلمانی بود.

فرهاد توحیدی، غلامرضا موسوی، محمد مهددی عسگرپور، بهرام عظیم پور، سید محسن هاشمی، محمد علی باشه آهنگر و سیامک پورشریف از جمله حاضران در کلن بودند که افسانه افشار معاون مدیرعامل صندق اعتباری هنر نیز آنها را همراهی می کرد.

جمعی از این سینماگران امروز دوشنبه کلن را به مقصد برلین ترک کردند تا در آنجا ضمن دیدار از شهرک سینمایی و آکادمی فیلم آلمان، تفاهم نامه هایی را نیز منعقد کنند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها