امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۸:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129967
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، هدایت الله بهبودی چندی پیش به همراه گروهی از نویسندگان جنگ تحمیلی و هنرمندان کشورمان برای بازدید از ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، هدایت الله بهبودی چندی پیش به همراه گروهی از نویسندگان جنگ تحمیلی و هنرمندان کشورمان برای بازدید از موزه صلح هیروشیما به کشور ژاپن سفر کرد و پس از بازگشت از این سفر، خاطرات خود را در قالب یادداشت هایی مکتوب کرده و توسط انتشارات ایران فرهنگ به چاپ رساند.

در بخش یادداشت نویسنده این کتاب آمده است: «سفرنامه های چاپ شده از من، پیش از این «سفر به قبله»، «سفر به حلبچه» و «سفر به روسیه 92» بودند که تفاوت این چهارمی با سه دیگری در نشر تصاویر رنگی و نسبتاً فراوان و قطع کتاب است. این سه ویژگی، غیر از خرجی که روی دست ناشر گذاشته، به جذابیت ظاهری کتاب افزوده است. شما می توانید آن را در کمتر از یک ساعت بخوانید و همراه من در این سفر ده روزه به هیروشیما باشید؛ سفری بسیار ارزان. مطالب این کتاب، بار نخست در پایگاه تاریخ شفاهی ایران و فضای مجازی منتشر شد و اینک در جهان طبیعی کاغذ.»

کتاب «سفر به جزیره سوخته» سفر ده روزه هدایت الله بهبودی، مرتضی سرهنگی، پرویز پرستویی، حبیب احمدزاده و جمعی دیگر از نویسندگان جنگ است که از موزه صلح هیروشیما بازدید کردند. موزه ای که حاوی عکس قربانیان و وسایل و بقایای بمباران شیمیایی آن کشور در سال  1945 است.

در ابتدای این سفرنامه همچنین یادداشت هایی کوتاه از علی دهباشی سردبیر نشریه بخارا و حبیب احمدزاده نویسنده دفاع مقدس و مستند ساز منتشر شده است.

هفته نامه مجازی تاریخ شفاهی ایران چهارمین سفرنامه هدایت الله بهبودی را برای نخستین بار به صورت هفتگی در فضای مجازی منتشر کرد و مخاطبان این هفته نامه، این سفرنامه را از شماره 132، شهریور 1392 تا شماره 146، بهمن 1392 در 15 قسمت وبه دو زبان فارسی و انگلیسی دنبال کردند.

کتاب «سفر به جزیره سوخته» یادداشت های سفر به هیروشیما در 64 صفحه و قیمت 5هزار تومان منتشر شده است.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها