امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۴:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129972
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 50
«حمیدرضا احمدی‌وفا» قاری بین‌المللی قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ...

«حمیدرضا احمدی‌وفا» قاری بین‌المللی قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری برای پیاده کردن سبک زندگی قرآنی، اظهار داشت: همان‌طور که رهبری فرمودند تمامی مشکلات جوامع امروز به دلیل دوری از قرآن است بنابراین برای اینکه بتوانیم اسلامی زندگی کنیم باید ابتدا با آیات قرآن مأنوس شویم که دروازه انس با قرآن نیز تلاوت آیات الهی است.

جوانان برای شرکت در کرسی‌های تلاوت رقابت کنند

وی با بیان اینکه برای توسعه فرهنگ قرآنی باید به برگزاری کرسی‌های تلاوت ارج نهاد، ادامه داد: کرسی‌های تلاوت باید آنقدر باشکوه برگزار شوند که تمامی افراد جامعه به ویژه جوانان برای شرکت در این جلسات با هم رقابت کنند چرا که اگر افراد به خواندن قرآن عادت کنند به مرور زمان با آیات الهی انس گرفته و به سوی تدبر در آن حرکت خواهند کرد.

این قاری بین‌المللی قرآن کریم با بیان اینکه تمامی فعالیت‌های قرآنی باید افراد را به انس با آیات الهی و عمل به قرآن هدایت کنند، گفت: فهم آیات قرآن کریم و استفاده از آنها در کلام و عمل می‌تواند باعث ترویج سبک زندگی قرآنی و موفقیت در عرصه‌های مختلف شود بنابراین اگر آیات مرتبط با زندگی روزمره را بخوانیم و در آنها تدبر کنیم به طور حتم در رفتار و عملکرد ما نیز تأثیرگذار خواهد بود.

2 نهادی که هزینه‌کرد در آنها سرمایه‌گذاری قرآنی است

احمدی‌وفا با اشاره به نقش آموزش و پرورش و وزارت علوم در تربیت قرآنی افراد افزود: این دو نهاد با توجه به گستردگی مخاطبان و تأثیرگذاری بر آنها می‌توانند در ترویج سبک زندگی قرآنی مؤثر باشند بنابراین صرف بودجه و هزینه‌کرد برای ارتقای برنامه‌های دینی و قرآنی در مدارس و دانشگاه‌ها سرمایه‌گذاری است.

لزوم ورود جدی بسیج برای تحقق سبک زندگی قرآنی

وی در ادامه بسیج را یکی از موفق‌ترین ارگان‌ها دانست و گفت: تجربه نشان داده زمانی که بسیج وارد کار می‌شود موفقیت‌های چمشگیری حاصل خواهد شد بنابراین بسیج باید به طور ویژه به پیاده کردن سبک زندگی قرآنی در جامعه اهمیت دهد و در صدد تحقق آن برآید.

احمدی‌وفا با بیان اینکه توسعه آموزش‌های قرآنی در تمامی استان‌های کشور به ویژه مناطق محروم می‌تواند باعث توسعه فرهنگ قرآنی در جامعه شود، ادامه داد: جامعه قرآنی کشور باید با تبلیغ و ترویج قرآن در محافل مختلف مردم را به سوی عمل به دستورات الهی تشویق کنند البته در این راستا نهادهای فرهنگی نیز باید همگام با قهرمانان قرآنی پیش روند و در کنار آموزش به تبلیغ نیز توجه داشته باشند.

داستان‌های قرآن را بخوانیم و از آنها درس بگیریم

این قاری بین‌المللی قرآن کریم گفت: تخلق به اخلاق قرآنی و برگزاری جلساتی تنها برای استماع قرآن کریم که از مهم‌ترین مطالبات قرآنی رهبر معظم انقلاب اسلامی است؛ می‌تواند در پیاده کردن سبک زندگی قرآنی در جامعه نقش مؤثری داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه قرآن برای تمامی زوایای زندگی بشر برنامه دارد، افزود: قرآن کتاب هدایت است بنابراین برای رسیدن به کمال باید با قرآن مأنوس شد و از داستان و پندهای آن درس گرفت که امیدوارم با برنامه‌ریزی مناسب به زودی شاهد توسعه فرهنگ و سبک زندگی قرآنی در جامعه باشیم.

انتهای پیام/م.خ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها