امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۱:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129983
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 61
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ابوذر ابراهیمی‌ترکمان رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی که برای شرکت در مراسم بزرگداشت جرج به لبنان

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ابوذر ابراهیمی‌ترکمان رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی که برای شرکت در مراسم بزرگداشت جرج به لبنان سفرکرده است، با «ریمون عریجی» وزیر فرهنگ لبنان دیدار و گفت‌وگو کرد.
در این دیدار که محمد فتحعلی سفیر جمهوری اسلامی و سیدحسن صحت سرپرست رایزنی فرهنگی کشورمان نیز حضور داشتند، طرفین به بحث و تبادل نظر در خصوص شرایط منطقه‌ای و به خصوص اوضاع فرهنگی کشور لبنان پرداخته و ضمن محکوم نمودن اقدامات تکفیری‌ها این قبیل اعمال افراطی را تخریب‌گر فرهنگ‌ و تمدن‌های اصیل بشری اعلام کرده و این اقدامات شبه‌دینی را محکوم کردند.


در این دیدار ابراهیمی‌ترکمان ضمن دعوت رسمی از وزیر فرهنگ کشور لبنان جهت انجام سفری دوستانه به ایران، حضور گروه‌های مختلف هنری دو کشور را در جهت تعمیق بیشتر روابط فرهنگی موثر دانست و بر برگزاری  هفته‌های فیلم و برنامه‌های پیوسته فرهنگی در دو کشور تأکید کرد.
در این دیدار مقرر شد برای افزایش تعاملات فیمابین، تفاهم نامه فرهنگی بین دو کشور تهیه و در سفر آینده وزیر فرهنگ لبنان به تهران به امضای طرفین برسد.
انتهای پیام/ک

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار