امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۸:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129985
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مراسم رونمایی از کتاب آیینی «از سنگ ناله خیزد» با حضور حجج اسلام سیدمهدی خاموشی ...

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مراسم رونمایی از کتاب آیینی «از سنگ ناله خیزد» با حضور حجج اسلام سیدمهدی خاموشی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، حمید روحانی نژاد معاون امور فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات، سیدجواد موسوی هوایی معاون آموزشی و پژوهشی سازمان تبلیغات و علی آهی رئیس هیأت ‌مدیره خانه مداحان اهل بیت(ع) ، مرتضی طاهری، محمدعلی مجاهدی، سیدعلی موسوی گرمارودی، علی‌اکبر بازوبند و جمعی از مداحان و شعرای آیینی در سالن اجتماعات سازمان تبلیغات اسلامی عصر امروز(دوشنبه 10 آذر ماه) برگزار شد.

در ابتدای این مراسم سید مهدی خاموشی با اشاره به نقش آثار مکتوب و بالاخص شعر آیینی در گسترش فرهنگ حسینی گفت: اینکه امروز می‌بینیم بحث اربعین مطرح می‌شود، همه راه می‌افتند، کسانی که پاهایشان تاول می‌زند، اگر آن روز در واقعه کربلا بودند، حتماً در رکاب حضرت جانفشانی می‌کردند.

وی افزود: پیش‌بینی‌ها حکایت از حضور بالای 20 میلیون جمعیت در اربعین حسینی دارد که با وجود خطرات حاضر هستند این مسیر را طی کنند و پروانه وار گرد این حرم بگردند و این قبیل حرکت‌ها است که جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی را تقویت می‌کند.

 

در ادامه محمدعلی مجاهدی با بیان اینکه عنصر اصلی فرهنگ عاشورا حماسه است، ابراز داشت: در این سه دهه که از انقلاب اسلامی گذشته است، آثار فاخری چه از لحاظ ساختاری و محتوایی در خصوص شعر عاشورا سروده شده است.

سیدعلی موسوی گرمارودی هم با تأکید بر اینکه حماسه جزو لاینفک عاشورا است، اظهار داشت: حماسه باید در جزو صفت شاعر باشد نه صفت شعر، با این اوصاف حماسه در خون سعدی نیست، با اینکه بوستان سعدی از بزرگ‌ترین کتاب‌های دنیاست، ولی بی‌تعارف روح حماسه را در سعدی نمی‌بینیم، اما حماسه در خون فردوسی است.


در ادامه این مراسم با اجرای برنامه تعزیه‌خوانی و خواندن اشعار توسط شاعران آیینی پیگیری شد و در پایان نیز از سیدعلی موسوی گرمارودی، محمدعلی مجاهدی، جواد هاشمی، میرکریمی مدیر انتشارات بین‌الملل و مصطفی فاطمیان نویسنده کتاب «از سنگ ناله خیزد» تقدیر و تجلیل شد.

به گزارش فارس، کتاب 1500 صفحه‌ای «از سنگ ناله خیزد»‌ به همت شرکت چاپ و نشر بین‌الملل منتشر و به کوشش مصطفی فاطمیان گردآوری شده و در بردارنده بیش از 10 هزار غزل‌مرثیه‌ عاشورایی است. محمدرضا سنگری و محمد‌علی مجاهدی بر این کتاب مقدمه نگاشته و آیت‌الله سید‌عبدالله فاطمی‌نیا نیز تقریظی بر آن نگاشته است.

این کتاب پیش از نیز در بیستمین نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات و خبرگزاری‌ها در غرفه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با حضور مؤلف، محمدرضا سنگری، ماشاء‌الله عابدی و حجت‌الاسلام زائری رونمایی شد که گزارش آن از اینجا قابل مطالعه است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها