امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۱۱:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129989
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۳۶
تعداد بازدید: 58
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین، «سید نظام الدین موسوی» که به منظور افتتاح دفتر منطقه‌ای

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین، «سید نظام الدین موسوی» که به منظور افتتاح دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به آرژانتین سفر کرده است، در سفری دو روزه به ایالت «خوخوی» در شمال آرژانتین، از دستاوردهای آموزشی، فرهنگی اجتماعی، بهداشتی درمانی و صنعتی جنبش «توپاک آمارو» بازدید کرد.

مدیرعامل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; که به عنوان اولین هیئت ایرانی به این منطقه سفر کرده بود، از نزدیک با دستاوردهای جنبش اجتماعی فرهنگی توپاک آمارو بازدید کرد.بازدید از بیمارستان و مرکز بهداشتی درمانی منطقه کالیگووا در شمال آرژانتین


وی در این سفر از درمانگاه و مرکز بهداشتی درمانی توپاک‌آمارو بازدید کرد. درمانگاه توپاک آمارو خدمات بهداشتی و درمانی کاملی به بومیان ایالت خوخوی ارائه می‌دهد.

این مرکز که در منطقه «کالیگووا» در ایالت خوخوی واقع شده است، خدمات پزشکی و درمانی، دارو و آزمایشگاه و فوریت‌های پزشکی را به سرخ‌پوستان محروم ایالت‌های شمالی ارائه می‌دهد.

همچنین مدیرعامل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در این سفر از مرکز آموزشی و توانبخشی کودکان استثنائی سرخ‌پوست در منطقه کالیگووا بازدید کرد و از نزدیک در جریان فعالیت‌های مختلف این مرکز فرهنگی آموزشی قرار گرفت.مرکز توانبخشی و آموزشی کودکان استثنایی منطقه کالیگووا در شمال آرژانتین


سید نظام الدین موسوی در این سفر دو روزه از دیگر مراکز صنعتی، کارگاه تولید مصالح ساختمانی، کارگاه صنعتی ساخت لوازم بهداشتی و ساختمانی ، آهن آلات، و تجیهزات ساختمان، شهرک مسکونی و جدید التاسیس کالیگووا نیز بازدید کرد.

 

جنبش توپاک‌آمارو در ایالت خوخوی و دیگر ایالت‌های شمال آرژانتین خدمات فرهنگی، آموزشی، بهداشتی و درمانی، و اجتماعی رفاهی زیادی به محرومان ارائه کرده است.

همچنین در این سفر دو روزه، مدیرعامل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مجتمع آموزشی، فرهنگی، خدمات درمانی سن سالوادور در مرکز ایالت خوخوی بازدید کرد.بازدید از موزه جنبش توپاک آمارو و بومیان شمال آرژانتین


جنبش توپاک آمارو در این مجتمع، مدارس راهنمایی، دبیرستان، و دانشگاه دارد و در این مجتمع یک رادیو نیز فعال می باشد.مجتمع آموزشی سن سالوادور در ایالت خوخوی


به دلیل حاکمیت نئولیبرال‌ها مردم ایالت‌های شمالی آرژانتین دچار فقر و بدبختی شدید شدند، جنبش توپاک آمارو از ابتدای قرن بیست و یکم و سال 1999 در جهت محرومیت زدایی در شمال آرژانتین مراکز آموزشی، فرهنگی و اجتماعی، درمانی و بهداشتی، شهرک‌های مسکونی ایجاد کرد.

این جنبش در 15 سال گذشته در سطح فرهنگی، آموزشی و خدمات بهداشتی درمانی مردمان زیادی را تحت پوشش قرار داده و دولت آرژانتین نیز در این راستا کمک‌هایی را به آنها اعطا کرده است.

گزارش‌های تکمیلی در این زمینه در روزهای آینده متعاقباً منتشر خواهد شد.

دفتر منطقه‌ای آمریکای لاتین پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به مرکزیت بوینس آیرس از 6 ماه قبل فعالیت‌های خود را آغاز کرد و خردادماه سال جاری موفق شد، مجوز رسمی فعالیت خود را از دولت آرژانتین دریافت کند. 18 کشور آمریکای لاتین در حوزه فعالیت این دفتر منطقه‌ای قرار دارند.

این دفتر منطقه‌ای در هفته جاری با حضور شخصیت‌های سیاسی و رسانه‌ای آرژانتین افتتاح خواهد شد.

انتهای پیام

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار