امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۵:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129992
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۲۳
تعداد بازدید: 38
حسن عباس‌نژاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار داشت: با آغاز فصل سرما، افزایش برودت جوی و بارش برف در شهرستان پلدشت رودخانه ارس ...

حسن عباس‌نژاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار داشت: با آغاز فصل سرما، افزایش برودت جوی و بارش برف در شهرستان پلدشت رودخانه ارس میزبان مهاجرت بسیاری از پرندگان آبزی و کنارآبزی شده است.

وی با بیان تعداد پرندگان مهاجرت کرده به حاشیه رودخانه ارس افزود: بنا بر اعلام نظر کارشناسان محیط زیست تعداد 8 هزار پرنده از انواع غاز و آنقورت به این مکان مهاجرت کرده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی با بیان اینکه هر سال این رودخانه مامن مناسبی برای پرندگان آبزی و کنارآبزی است، تصریح کرد: این پرندگان برای گذران زمستان و جوجه‌آوری به رودخانه ارس مهاجرت می‌کنند.

عباس‌نژاد اظهار داشت: به منظور حفظ و حراست از این پرندگان ماموران یگان حفاظتی در حالت آماده‌باش بوده تا از بروز هر نوع تخلف و یا شکار غیرمجاز جلوگیری شود.

وی افزود: از اقدامات دیگر سازمان حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی که برای حفظ پرندگان مهاجر در نظر گرفته شده پایش زیست محیطی رودخانه ارس بوده تا از آلودگی این رودخانه جلوگیری شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی با بیان اینکه پایش زیست محیطی رودخانه ارس به وسیله دستگاه‌هایی کنترل می‌شود، تصریح کرد: با نصب دستگاه‌های هشداردهنده آلودگی در حال حاضر هیچ مورد مشکوکی به ثبت نرسیده و گزارشی مبنی بر تلفات پرندگان در این مکان اعلام نشده است.

انتهای پیام/61004/ی20/آ3004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها