امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۴:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129998
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۲۳
تعداد بازدید: 28
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حسین صانعی‌فر در نشست خبری خود از راه‌اندازی داروخانه جشنواره در محدوده تهرانپارس

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حسین صانعی‌فر در نشست خبری خود از راه‌اندازی داروخانه جشنواره در محدوده تهرانپارس خیابان جشنواره خبر داد.

وی گفت: این داروخانه یک داروخانه تخصصی، فوق تخصصی، تک‌نسخه‌ای و مخصوص بیماران خاص است که شرق تهران را صاحب یک داروخانه تک‌نسخه‌ای کرده است.

مدیرعامل سهاپخش هلال احمر با بیان اینکه زمان متوسط تهیه داروی تک‌نسخه‌ای در داروخانه‌های هلال احمر حدود 4 هفته است، گفت: برای بیمارانی که نیاز به داروی تک‌نسخه‌ای دارند سیستم ثبت اینترنتی راه‌اندازی شده است.

وی ادامه داد: هنگام مراجعه بیمار به داروخانه پرونده‌ای برای وی به صورت اینترنتی تشکیل و پس از اخذ شماره همراه وی پیامکی حاوی رمز ورود به سامانه اینترنتی برای بیمار ارسال می‌شود.

صانعی‌فر تکمیل کرد: بیمار با کد ملی و رمزی که به صورت پیامکی دریافت کرده می‌تواند روند ثبت و تهیه داروی خود را از طریق سامانه اینترنتی داروخانه‌های هلال احمر پیگیری کند.

به گفته وی به محض تهیه دارو و ورود آن به داروخانه یک پیامک با موضوع «داروی شما آماده تحویل است» برای بیمار ارسال شده و وی را در جریان کار قرار می‌دهد.

مدیرعامل سهاپخش هلال احمر افزود: در شهر تهران ما سیستم ارسال رایگان به وسیله پیک‌های موتوری مخصوص را در نظر گرفته‌ایم که داروهای تک‌نسخه‌ای را پس از تهیه به دست بیماران برسانند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به درج لیست داروهای تک‌نسخه‌ای که به صورت روتین برای بیماران تهیه می‌شود در سامانه اینترنتی اشاره کرد و گفت: بیماران خاص می‌توانند از طریق این سامانه داروهایی که موجود در داروخانه است را مشاهده و با خیال راحت به آنها مراجعه کنند.

صانعی‌فر از استقرار نماینده بیمه تامین اجتماعی، خدمات درمانی و نیروهای مسلح در داروخانه مرکزی هلال احمر خبر داد و گفت: در داروخانه جشنواره نماینده بیمه تامین اجتماعی مستقر شده و تمام خدمات بیمه‌ای را به بیماران ارائه می‌کند.

وی به راه‌اندازی سیستم ثبت اصالت دارو با همکاری سازمان غذا و دارو اشاره کرد و گفت: این سیستم اولین بار در داروخانه جشنواره و سپس در داروخانه مرکزی اجرا گذاشته شد.

مدیرعامل سهاپخش هلال احمر در مورد نحوه کار این سامانه گفت: بارکد مخصوص دارو از زمان خرید در سامانه مخصوص ثبت می‌شود و مسئولان و بیماران می‌توانند تمام مراحل خرید، واردات و فروش دارو را مشاهده کنند در این سیستم حتی نام بیمار، نام پزشک و نوع بیمه بیمار نیز ثبت می‌شود.

وی به فعالیت 38 داروخانه هلال احمر در سطح کشور اشاره و تاکید کرد: در تمامی مراکز استان داروخانه‌های هلال احمر فعال هستند و هیچ نیازی برای مراجعه بیماران به داروخانه تهران احساس نمی‌شود.

صانعی‌فر خاطر نشان کرد: هر فرد می‌تواند با مراجعه به داروخانه مرکز استان خود داروی مورد نظر را تهیه کند و اگر این دارو در داروخانه موجود نبود نیز از طریق سیستم توزیع داخلی ما ظرف 48 ساعت دارو به داروخانه مورد نظر ارسال می‌شود تا در اختیار بیمار قرار گیرد.

وی در مورد کمبود دارو در کشور گفت: خوشبختانه اکنون هیچ کمبود دارویی در کشور نداریم و هر دارویی که وزارت بهداشت اعلام نیاز کند ما قادر به تهیه آن هستیم.

مدیرعامل سهاپخش هلال احمر تاکید کرد: در سال جاری 700 قلم داروی جدید به سبد دارویی داروخانه‌های هلال احمر افزوده شده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها