امروز : دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸ - 2019 December 16
۱۳:۲۲
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۸
تعداد بازدید: 427
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود، گروه موسوم به ناظران حقوق بشر در سوریه که از مخالفان بشار اسد در این کشور حمایت می‌کند، از یکی از گردان‌های مخالفان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود، گروه موسوم به ناظران حقوق بشر در سوریه که از مخالفان بشار اسد در این کشور حمایت می‌کند، از یکی از گردان‌های مخالفان سوریه به خاطر شکنجه ساکنان شهر حلب و اخاذی از آنها انتقاد کرد.
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود، گروه موسوم به ناظران حقوق بشر در سوریه که از مخالفان بشار اسد در این کشور حمایت می‌کند، از یکی از گردان‌های مخالفان سوریه به خاطر شکنجه ساکنان شهر حلب و اخاذی از آنها انتقاد کرد.

خبرگزاری رویترز گزارش داد گروه ناظران حقوق بشر، که در انگلیس مستقر است و می‌گوید شبکه‌ای از فعالان در سوریه دارد امروز (سه‌شنبه 20 فروردین) اعلام کرده پس از گردآوری گزارش‌های زیادی از شاهدان عینی «متقاعد شده است» تا «گردان شهدای بدر» که یکی از واحدهای «احرار سوریه» است را محکوم کند.

ناظران حقوق بشر اعلام کرده شاهدان عینی گفته‌اند این گروه از مخالفان سوریه مرتکب موارد متعددی از بازداشت و شکنجه و موارد نقض حقوق بشر شده‌اند.

سوریه از ماه مارس 2011 صحنه ناآرامی بوده است. خشونت‌ها و ناآرامی‌ها در این کشور به کشته شدن تعداد زیادی از مردم سوریه و از جمله نیروهای امنیتی و نظامی این کشور منجر شده است.

دولت سوریه می‌گوید این ناآرامی‌ها از خارج از کشور طراحی می‌شوند. گزارش‌های زیادی هم نشان می‌دهند شمار زیادی از مخالفان درگیر با دولت دمشق اتباع خارجی هستند.

دمشق همچنین برخی از کشورهای غربی و متحدان منطقه‌ای آنها از جمله عربستان سعودی، قطر و ترکیه را به تأمین بودجه و تجهیز تسلیحاتی معارضان مسلح سوریه متهم کرده است.

در همین راستا در ماه جاری گزارشی از روزنامه آمریکایی نیویورک‌تایمز افشا کرد سازمان سیا آمریکا طی سال گذشته ارسال 3500 تن سلاح به مخالفان سوریه را پشتیبانی کرده است.

این گزارش مستند بر اساس اطلاعات به دست آمده از برج‌های مراقبت پرواز و مصاحبه با مقامات کشورهای مختلف و فرماندهان مخالفان سوریه نشان داد سازمان سیا با همکاری کشورهای قطر، عربستان و ترکیه توانسته است با ارسال این حجم عظیم سلاح ابعاد تنش های داخلی در سوریه را دستخوش تحول کند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها