امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۴:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130001
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۲۳
تعداد بازدید: 15
  موسی‌الرضا ثروتی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اظهارداشت: براساس آنچه در جلسه عصر روز دوشنبه ...

  موسی‌الرضا ثروتی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اظهارداشت: براساس آنچه در جلسه عصر روز دوشنبه کمیسیون برنامه و بودجه تصویب شد، قیمت گذاری خوراک گاز و مایع پتروشیمی‌ها در اختیار دولت قرار گرفت و این نتیجه‌گیری کمیسیون به صحن علنی مجلس ارائه و درباره آن رای‌گیری خواهد شد.

وی افزود: دولت بر این اساس باید با توجه به ملاحظاتی چون نرخ‌های داخلی و خارجی و رقابت با کشورهای همسایه، نرخ‌های متعادلی را برای قیمت خوراک وضع کند و این نرخ‌ها حداقل 10 سال نوسان نداشته باشد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه اضافه کرد: قرار شد اگر گاز پتروشیمی‌ها قطع شد دولت خسارت آن را پرداخت کند و در عین حال کود اوره نیز با قیمت تکلیفی به فروش نرسد و اگر قرار شد دولت یارانه‌ای به کشاورزان بدهد آن مابه‌التفاوت را به مصرف کنندگان پرداخت کند.

ثروتی ادامه داد: در عین حال قرار شد برای طرح‌های توسعه‌ای جدید با توجه به محل قرار گرفتن آنها و توسعه مناطق محروم 10 تا 30 درصد تخفیف در قیمت خوراک در نظر گرفته شود.

وی با تاکید بر اینکه این شیوه قیمت‌گذاری به رانت منجر نخواهد شد، گفت: دولت براساس هزینه فرصت مصارف مختلف گاز نرخ‌های ترجیحی منطقه‌ای، سودآوری سرمایه گذاران و حمایت از سرمایه گذاران داخلی و خارجی قیمت خوراک پتروشیمی‌ها را تعیین خواهد کرد.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها