امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۰:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130016
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۲۳
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین، «سید نظام الدین موسوی» که به منظور افتتاح دفتر منطقه‌ای

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین، «سید نظام الدین موسوی» که به منظور افتتاح دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به آرژانتین سفر کرده است، از سازمان مرکزی مجتمع دانشگاهی لاپلاتا بازدید و با رئیس دانشکده روزنامه‌نگاری و ارتباطات اجتماعی دانشگاه این دانشگاه ملاقات کرد.

موسوی در این دیدار تأکید کرد: پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; پرمخاطب‌ترین خبرگزاری ایرانی است که دارای یک دانشکده ارتباطات و خبرنگاری با گرایش‌های خبرنگاری، عکاسی خبری و مدیریت رسانه می‌باشد و در این رشته‌ها دانشجو پذیرش می‌کند.

مدیرعامل فارس با ابراز امیدواری به برقراری تعامل بین دو دولت در سطوح مختلف، تصریح کرد: پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; آمادگی دارد تجربیات خود را با دانشگاه لاپلاتا به اشتراک بگذارد و فعالیت‌های مشترکی را با این دانشگاه در زمینه‌های روزنامه‌نگاری و رسانه‌ای آغاز کند.

وی افزود: من در جریان بازدید از مراکز مختلف آرژانتین، با دو مسئله مواجه شدم یکی مونوپول یا همان انحصارگرایی رسانه‌ای و دیگری مسئله نئولیبرلیسم، باید انحصار رسانه‌ای امپریالیسم را بشکنیم و راه آن ارتباط رسانه‌های مستقل با یکدیگر است.

سید نظام الدین موسوی با تأکید بر نقش رسانه و ارتباطات رسانه‌ای در کم کردن فاصله‌ها بین ملت‌ها و حتی دولت‌ها، گفت: با وجود اینکه بین ایران و آرژانتین از لحاظ جغرافیایی فاصله بسیار زیادی وجود دارد اما مجاورت‌های معنوی بسیاری بین ما دیده می‌شود، متاسفانه رسانه‌های کشوهای جهان سوم اخبار روزانه خود درباره تحولات جهان و سایر کشورها را از پشت عینک رسانه‌های امپریالیستی می‌بینند، باید این انحصار را بشکنیم و عینک جدیدی را بر روی چشم بگذاریم.

ما و پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در یک جبهه مبارزه می‌کنیم

همچنین در این دیدار دکتر «فلورنسیا سان تاوت» رئیس دانشکده روزنامه‌نگاری و ارتباطات اجتماعی دانشگاه لاپلاتا تأکید کرد: ما روزنامه‌نگاران و رسانه‌های دو کشور باید بیشتر با یکدیگر همکاری کنیم و تعامل داشته باشیم.

وی گفت: مشکلاتی بین دو کشور ایران و آرژانتین وجود دارد که عامل آن کشورهای خارجی هستند، ما باید یکسری همکاری‌ها و فعالیت‌های مشترک برای رفع این مشکلات انجام دهیم.

رئیس دانشکده روزنامه‌نگاری و ارتباطات اجتماعی دانشگاه لاپلاتا افزود: آرژانتین با فقر اطلاعاتی مواجه است و اخبار بین‌المللی در کشور ما یا تولید نمی‌شود، یا اینکه عده‌ای اجازه نمی دهند این اخبار تولید شود.

دکتر سان تاوت خاطر نشان کرد: برای ما اهمیت فراوانی دارد که پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آرژانتین فعالیت کند، اهمیت دارد که در این زمینه با یکدیگر همکاری داشته باشیم، بتوانیم مشکلات یکدیگر را رفع کنیم، و اگر بتوانیم همدیگر را از پشت عینکی غیر از عینک امپرالیستی ببینیم، خیلی مفید خواهد بود، در این رابطه اهمیت دارد که پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آرژانتین مستقر شود.

وی یادآور شد: تا چند سال قبل فکر می‌کردیم هرچه از تلویزیون می بینیم درست است، اما امروزه فضای جدیدی در حال شکل‌گیری است و ما شاهد تنوع اخبار هستیم.

فلورنسیا سان تاوت در ادامه تأکید کرد: ما و پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در یک جبهه مشترک مبارزه بزرگ داریم که می‌توانیم با تعامل و همکاری مشترک، ضمن اینکه مشکلات جاری را برطرف کنیم، ارتباطات بین آرژانتین و ایران را نیز گسترش دهیم.

تفاهم‌نامه همکاری بین دانشکده رسانه فارس و دانشگاه لاپلاتا امضا می‌شود

همچنین در جریان بازدید از دانشگاه لاپلاتا، مدیرعامل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با مدیر ارتباطات مجتمع دانشگاهی لاپلاتا نیز دیدار و درباره انعقاد تفاهم‌نامه مشترک بین پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; و دانشگاه لاپلاتا بحث و تبادل نظر کردند.

قرار شد تا پایان سفر مدیرعامل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، تفاهم‌نامه همکاری در زمینه انتقال تجربیات رسانه‌ای و تبادل دانشجو بین دانشگاه لاپلاتا و دانشکده رسانه فارس منعقد گردد.

انتهای پیام

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها