امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۲۳:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130029
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۲۵
تعداد بازدید: 29
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حسین سلیمی رئیس دانشگاه علامه طباطبایی در همایش دیپلماسی هسته‌ای که با حضور

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حسین سلیمی رئیس دانشگاه علامه طباطبایی در همایش دیپلماسی هسته‌ای که با حضور محمدجواد ظریف، مرضیه افخم، تخت‌روانچی و برخی از اعضای تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای در دانشگاه علامه طباطبایی در حال برگزاری است،‌ گفت: این همایش به نوعی نماد پیوستگی بین جامعه علمی و جامعه اجرایی کشور است و می‌تواند گام اولی باشد برای هم‌اندیشی در رابطه با مسائل کشور.

وی افزود: روحانی در جلسات متعددی که با دانشگاهیان داشت از آنها خواست که با دولتمردان هم‌اندیشی کنند، به دولت راه حل بدهند و نقاط ضعف و قوت را گوشزد کنند و در این راستا به حوزه روابط بین‌المللی و مسائل هسته‌ای تأکید داشت.

رئیس دانشگاه علامه طباطبایی اضافه کرد: متأسفانه در برخی مواقع مسائلی مانند مذاکرات هسته‌ای زمانی که وارد کشمکش‌های جناحی و سیاسی می‌شود امکان مطالعه و تحلیل علمی آن از جامعه علمی کشور گرفته می‌شود.

وی ادامه داد: یکی از تعیین‌کننده‌ترین فرآیندهایی که در عرصه هسته‌ای صورت می‌گیرد جای این را دارد که مورد تحلیل و مطالعه علمی قرار گیرد.

سلیمی تأکید کرد: مذاکرات هسته‌ای صرفاً کنش و واکنش چند دولتمرد با هم نیست. در شرایط فعلی دیپلماسی هسته‌ای نماد تعامل نظام جمهوری اسلامی ایران به یک مجموعه کلان به نام سیستم بین‌الملل بدل شده و ایران به نوعی توانسته جایگاه خودش را در ساختار بین‌الملل دگرگون کند.

سلیمی افزود:‌ ایران در گفتمان‌ها در عرصه بین‌المللی توانسته حق بهره‌برداری از انرژی هسته‌ای را تبدیل به حق خود کند و امروز تردیدی در این زمینه وجود ندارد.

وی ادامه داد: ایران نیز توانسته چهره متفاوتی را در عرصه بین‌الملل نشان دهد و اینکه بگوید دنیای ما دیگر دیگر قطب‌بندی شده نیست.

رئیس دانشگاه علامه طباطبایی در خاتمه اظهار داشت: دیپلماسی هسته‌ای ما در این مدت نشان داده دنیا دیگر فقط دنیای ابرقدرتها نیست و در مسئله‌ای مانند مسئله هسته‌ای مذاکرات است که می‌تواند تعیین‌کننده باشد.

در ادامه این مراسم کیهان برزگر دبیر علمی همایش دیپلماسی هسته‌ای گفت: این همایش در نوع خودش بی‌نظیر است.

وی پیرامون مقالاتی که به این همایش ارسال شده است، گفت: 200خلاصه مقاله به این همایش ارسال شد و 120 خلاصه مقاله را در قالب یک کتاب منتشر کردیم.

برزگر تصریح کرد: نوع استقبال پژوهشگران از این همایش نشان‌دهنده پتانسیلی است که در این موضوع وجود دارد.

وی در خاتمه اظهار داشت: امروز 45 سخنرانی خواهیم داشت و امیدواریم بتوانیم کمکی به بحث هسته‌ای و مذاکرات داشته باشیم.

انتهای پیام/

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار