امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۱۰:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130040
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۲۵
تعداد بازدید: 114
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، احمد نقیب‌زاده استاد حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران در همایش دیپلماسی ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، احمد نقیب‌زاده استاد حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران در همایش دیپلماسی هسته‌ ای پیرامون «اروپا و دیپلماسی هسته‌ای ایران»‌ با بیان اینکه نقش اروپا در مذاکرات هسته‌ای نسبت به آمریکا فرعی بود، گفت: سیاست‌های کشورهای اروپایی باید تک‌تک مورد بررسی قرار گیرد زیرا هر کدام سیاست‌های خاص خودش را دارد.

وی ادامه داد: نگرانی اروپا به خاطر این است که ایران با کسب سلاح هسته‌ای موازنه نظم منطقه را به هم بزند و همچنین در رابطه با ماهیت نظام سیاسی جمهوری اسلامی ایران نگران است و در مرحله بعد اروپا احساس می‌کند که اگر مذاکرات به ثمر برسد هیچ سهمی برای آنها در نظر گرفته نمی‌شود.

نقیب‌زاده تصریح کرد: زاویه داشتن ما با آمریکا جزئی از هویت جمهوری اسلامی است و این می‌تواند بهترین هدیه برای اروپا باشد.

وی در خاتمه تصریح کرد: آمریکا در تمامی شرکت‌های اروپایی سهم دارد و اروپایی‌ها بر اساس شرایط بین‌المللی که ایجاد شده نمی‌توانند با ایران رابطه اقتصادی داشته باشند و اگر این مشکلات حل شود اروپایی‌ها برای مراوده اقتصادی با ایران تمایل بسیاری خواهند داشت.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها