امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۲:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130049
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۳۴
تعداد بازدید: 22
  به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نصرالله جهانگرد در حاشیه مسابقه ایده پردازی و برنامه نویسی ابزارهای ...

  به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نصرالله جهانگرد در حاشیه مسابقه ایده پردازی و برنامه نویسی ابزارهای هوشمند در پاسخ به سوال خبرنگار فارس که پرسید در یک همایش با موضوع مشابه از برنامه سازمان فناوری اطلاعات ایران برای حمایت از صنعت برنامه‌نویسی و برنامه نویسان صحبت شده، اظهارداشت: در مجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به این نتیجه رسیده‌ایم که دو مهارت برنامه‌نویسی جاوا و اندروید در موضوع برنامه‌نویسی بسیار پرکاربرد هستند و جزء مهارتهای کاربردی مهم دانشجویان کشور به ویژه دانشجویان این حوزه‌ها قلمداد می‌شوند.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران افزود: از این رو مقرر شد با همکاری دانشگاه‌ها از جمله دانشگاه صنعتی شریف و دو موسسه آموزشی تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات دوره‌های آموزش برنامه نویسی جاوا و اندروید در کشور مورد حمایت قرار گیرد.

وی ادامه داد: در این برنامه با هزینه بسیار پایینی برای دانشجویان و فارغ‌التحصیلان آموزش ساخت برنامه کاربردی به منظور توسعه صنعت محتوای بومی در دستور کار قرار می‌گیرد که فراخوان آن به زودی اعلام خواهد شد.

جهانگرد تصریح کرد: در این مسیر از کمک تمام متولیان و دست‌اندرکاران از جمله سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور کمک خواهیم گرفت.

وی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار فارس که پرسید اخیراً از ادغام دو نمایشگاه تلکام و الکامپ در سال آینده خبر داده‌اید، این طرح تا چه حد قطعی و امکان‌پذیر است، گفت: تجمیع این دو نمایشگاه از نظر وزارت ارتباطات قطعی است و در این باره باید با سازمان نظام صنفی و مدیریت نمایشگاهی کشور به توافق برسیم.

انتهای پیام/آ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار