امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۰۳:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130054
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۳۴
تعداد بازدید: 57
به گزارش خبرنگار بین الملل و سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی بن خلفان الجابری قائم مقام وزیر اطلاع رسانی عمان صبح امروز با حضور ...

به گزارش خبرنگار بین الملل و سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی بن خلفان الجابری قائم مقام وزیر اطلاع رسانی عمان صبح امروز با حضور در < a href="http://p313.ir" style="color:red;">پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ضمن گفت‌گو با معاون پژوهش و آموزش و مدیران بخش معاونت خبر، از تحریریه این خبرگزاری نیز بازدید کرد.

در این دیدار سید یاسر جبرائیلی معاون پژوهش و آموزش  فارس، ضمن خوش آمد گویی به قائم مقام وزیر اطلاع رسانی عمان و هیات همراه توضیحات مبسوطی از روند تولید خبر در پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; و جایگاه این خبرگزاری در کشور، منطقه و جهان ارائه کرد.
وی همچنین در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: برگزاری اجلاس وزرای اطلاع رسانی کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در تهران فرصت مغتنمی است برای ایجاد زمینه های همکاری رسانه ای بین کشورهای عضو.

جبرائیلی تصریح کرد:حاکم کردن فرهنگ اسلامی در کشورهای مسلمان دغدغه مشترک همه ما است.

وی با اشاره به بزرگنمایی اختلافات بین کشورهای اسلامی و سوء استفاده غربی ها از این اختلافات افزود: در مقایسه با اشتراکات فراوانی که وجود دارد اختلافات بین کشورهای اسلامی خیلی محدود و قابل اغماض است.

وی در ادامه بر تمایل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; برای تاسیس دفاتر خارجی در همه کشورهای جهان بویژه کشورهای مسلمان و خصوصا همجوار تاکید کرد و ابراز امیدواری کرد که مسئولان عمانی در صدور مجوز تاسیس دفتر فارس در این کشور مطابق تفاهمنامه ای که قبلا با وزارت اطلاع رسانی عمان منعقد شده، همکاری لازم را صورت دهند.

جبرائیلی در ادامه با اشاره به وضعیت منطقه و ظهور گروههای تروریستی با نام های اسلامی  تصریح کرد: گروه‌های تروریستی با انتخاب نام های اسلامی برای خود قصد دارند چهره اسلام را تخریب کنند و غربی ها نیز از این فرصت استفاده می کنند و این گروه‌ها را مساوی با اسلام می دانند در حالی که چهره واقعی اسلام اینگونه نیست.

وی به نظرسنجی موسسه پیو در همین زمینه اشاره کرد و افزود: در ابتدای شروع بیداری اسلامی در منطقه  موسسه نظرسنجی پیو گزارشی منتشر کرد که در آن نشان می داد درصد قابل توجه ای از ملت های مسلمان خواستار مشارکت اسلام سیاسی در حکومت های خود بودند.

معاون پژوهش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; تصریح کرد:  تمام تلاش دشمنان اسلام این است که اسلام را اسلام فردی معرفی کنند اسلامی که کاری به مسائل اجتماعی و سیاسی نداشته باشد.

وی گفت: این در حالی است که همین درخواست های مردم برای ورود اسلام  در عرصه های مختلف  زندگی باعث شده که پدیده ای به نام داعش بوجود آید تا نام اسلام را در نزد آنان تخریب کنند.

جبرائیلی افزود: اگر دقت شود رسانه های غربی برای داعش از واژه «دولت اسلامی» استفاده می کنند تا به این وسیله اینگونه القاء کنند که هر حکومتی که به دنبال اسلام باشد اینده اش مثل همین داعش است در حالی که خودشان به شکل های گوناگون از این گروه حمایت می کنند.

در ادامه این دیدار علی خلفان الجابری نیز نسبت به استقبال گرم مسئولان فارس از وی و هیات همراه قدر دانی کرد و افزود: از اینکه در جمهوری اسلامی ایران هستیم و میهمان خبرگزاری بزرگ فارس هستیم خوشحالم.

وی گفت: من سلام و درود عبدالمنعم الاحسانی وزیر اطلاع رسانی عمان را به شما در پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ابلاغ میکنم . ایشان الان برای حضور در یک نشستی با مقامات آمریکایی در آمریکا به سر می برند و نتوانستند در ایران حضور یابند.

خلفان الجابری تاکید کرد: من شخصا در باره فارس و تاثیرگذاری این خبرگزاری مطالب زیادی شنیده ام و مایلم که همکاریهای دوجانبه این خبرگزاری و خبرگزاری رسمی عمان به زودی از سر گرفته شود.

قائم مقام وزیر اطلاع رسانی عمان همچنین گفت: همانطوری که گفتید طرحی برای همکاری میان فارس و خبرگزاری عمان در دست اجرا است که امیدوارم به زودی به سرانجام برسد.

وی سپس گفت: اهمیت این خبرگزاری نشان می دهد که از چه جایگاهی برخوردار است و برای ما مهم محسوب می شود که اخبار و گزارشات کشور عمان در پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; بازتاب داشته شود.

الجابری افزود: من هم معتقدم برگزاری اجلاس وزرای اطلاع رسانی کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی OIC در تهران فرصت خوبی است تا کشورهای اسلامی با توجه به ظهور گروهک های تروریستی به نام اسلام یک گفتمان اسلام میانه رو و معتدلی در پیش بگیرند.

وی تصریح کرد : من هم معتقدم نقاط مشترک به مراتب بیشتر از نقاط اختلاف برانگیز است و ما باید این روند که اختلافات بیشتر نمایان داده می شوند را تصحیح کنیم.

قائم مقام وزیر اطلاع رسانی عمان گفت: آنچه ما را به وحدت می رساند «اشهد ان لا اله الا الله و اشهد ان محمدا رسول الله» است ما باید به سرنوشت واحد ایمان داشته باشیم چرا که معتقدیم همه ملت های مسلمان به مثابه سرنشینان یک قایق هستند که در دریا به سمت یک هدف خاص و مشترک حرکت می کنند.

وی گفت: تحولاتی که این روزها در کشورهای عربی و اسلامی شاهد ان هستیم ایجاب می کند که به وحدت برسیم.

الجابری افزود: برای رسیدن به این مسیر و هدف بایستی یک گفتمان رسانه ای یکپارچه ای را در پیش بگیریم.

وی تصریح کرد:گروههای تروریستی که در منطقه هستند عامدانه نام  اسلامی برای خود برگزیده اند تا غربی ها از این نام علیه ما استفاده کنند و با همین نام ما را خطاب قرار دهند. وی با اشاره به اینکه انتخاب این گونه نامها برای گروههای تروریستی از قصد بوده است گفت که رسانه ها باید در این باره احتیاط کنند.

بن خلفان گفت: با توجه به وجود چالش های زیاد پیش روی ما باید به وحدت برسیم.

در پایان این دیدار تابلو فرشی به رسم یادبود از سوی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به علی بن خلفان الجابری قائم مقام وزیر اطلاع رسانی عمان اهدا شد.

انتهای پیام/ش

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها