امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۵:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130060
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۳۴
تعداد بازدید: 22
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اهواز، علیرضا زاکانی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که با حضور مسعود حمیدی‌نژاد دبیر جمعیت ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اهواز، علیرضا زاکانی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که با حضور مسعود حمیدی‌نژاد دبیر جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی در محل سالن جلسات مجتمع فجر اهواز برگزار شد، اظهار کرد: برخی فکر می‌کنند میان ما و غرب سوءتفاهم وجود دارد و ما باید شفاف‌سازی کنیم، اما ما بارها شفاف‌سازی و اعتمادسازی کرده‌ایم، ولی باز علیه ما قطعنامه صادر کرده‌اند.
وی ادامه داد: بنابراین این فقط بهانه‌جویی نظام سلطه و در راس آن آمریکا است، زیرا مسئله هسته‌ای تنها چیزی است که آمریکا با ادعاهای واهی خود در این زمینه، می‌تواند اجماع جهانی علیه ایران ایجاد کند.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادادمه داد: آمریکایی‌ها دنبال بهانه‌جویی خود هستند و به چیزی غیر از محروم کردن ایران از فناوری هسته‌ای بسنده نخواهند کرد مگر اینکه ناامید شوند و عقل مادی آنها حکم کند که اصرار بیش از حدشان برای منافعشان ضرر دارد.
وی خاطرنشان کرد: حساب ما حساب صاف و شفافی است که هم در گذشته و هم در حال تمام دسترسی‌ها را برای آژانس مهیا کرده و نه تنها پنهان‌کاری نکرده بلکه اعتمادها را نیز به سوی خود بازگردانده‌ایم.
زاکانی ادامه داد: در سال 86 در آژانس وارد مذاکره شدیم که در مذاکره کل مسائل ایران در 6 سرفصل به دقت مورد بررسی قرار گرفت و حل و فصل شد.
این نماینده مجلس ادامه داد: در سال 87 البرادعی به ما نامه داد و حاصلش این بود که «ابهامات ما از ایران بر طرف شد پاسخ خود را دریافت کردیم و شفافیت برای ما حاصل شد»، اما دو روز بعد در مجمع امنیت سازمان ملل قطعنامه دوم علیه ما صادر شد!
وی با تاکید بر اینکه آمریکایی‌ها تنها بهانه‌شان علیه ایران، بحث هسته‌ای است افزود: آینده مذاکرات به همین مسیری است که تا امروز آمده، زیرا ما با آنها منطقی صحبت می‌کنیم ولی آنها بهانه‌جویی می‌کنند.
زاکانی تصریح کرد: آنها به چیزی غیر از محروم کردن ما از حوزه هسته‌ای توجه ندارند و می‌گویند همه برای توافق تلاش می‌کنند، ولی در اصل اینگونه نیست، و این اصرار بیش از حد آنها با ضرر بیشتری مواجه خواهد شد.
وی با بیان اینکه اگر عزم ملی در شکل‌گیری اقتصاد مقاومتی صورت بگیرد، قطعا آمریکا متضرر خواهد شد ادامه داد: هیمنه و ابهت آمریکا درهم خواهد شکست و مقاصدش برای جهانیان برملا شده و قدرت اجماع جهانی خود را از دست خواهد داد و همه به قدرت ایران واقف خواهند شد و به سمت ما خواهند آمد.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مسئولان توجه کنند گره مشکلات داخل کشور را خارج از کشور نمی‌شود باز کرد اظهار کرد: اما در صورت عدم توافق چه کسی بیشتر ضرر می‌کند؟ قطعا باز هم این آمریکا است که بیشتر ضرر می‌کند.
زاکانی با بیان اینکه اگر برای جهانیان مشخص شود که ایران اهل گفت‌وگو است راه برای تفاهم با سایر کشورها نیز هموارتر خواهد شد.
وی در ادامه اظهار داشت: آمریکا می‌گوید 9 تن مواد غنی شده در کشور شما است که این مقدار نباید باشد، یعنی دست روی چیزهایی گذاشته‌اند که برنامه هسته‌ای‌ ما را به سمتی که محصولش نفی منافع ملی باشد، سوق دهند که این منکر همه توافقات است.
این نماینده مجلس اظهار داشت: امیدواریم توافق با توجه به شرایط و منافع ملی لحاظ شود، و همچنین مذاکرات از مسیری که تا الآن طی کرده است نباید بیشتر پیش برود، زیرا صحبت‌های منطقی ما با بهانه‌جویی‌های آمریکا روبرو می‌شود.
وی ادامه داد: آنها انعطاف ایران در تمام مسایل هسته‌ای را می‌خواهند، و در مقابل حاضر نیستند ساختار تحریم‌ها را تغییر دهند و فقط می‌خواهند تعلیق کنند و زیربار نروند.
دبیرکل جبهه رهپویان تاکید کرد: غرب در بین مسئولین این را القا کرده که مشکلات اقتصادی به تحریم‌ها مربوط می‌شود، تحریم‌ها به مسائل هسته‌ای و مسائل هسته‌ای به مذاکرات و توافق خوب مرتبط است.
***
زاکانی در بخش دیگری از سخنان خود به حوادث و وقایع فتنه اشاره کرد و گفت: اتفاقات و حوادث 88 فقط از کارهای موسوی و کروبی نشأت نمی‌گرفت، بلکه از ماه‌ها قبل برای آن برنامه‌ریزی شده بود، نمونه آن تأسیس کانون صیانت از آرا 9 ماه قبل از انتخابات است.
وی با بیان اینکه احمدی‌نژاد برای بازگشت محمل‌های زیادی دارد و یکی از آنها داستان اخیر ایشان و علی مطهری است، گفت: در حالی که بنده معتقدم نباید زیاد به احمدی‌نژاد پرداخت و فقط کاری به ایشان بدهیم و که آن را انجام دهد.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: احمدی‌نژاد هیچ‌گاه بعد از انتخابات 84 در راستای وحدت اصولگرایان حرکت نکرد، اکنون هم کسی به ظرفیت او امید ندارد، و هیچ جناحی به ایشان اعتماد نخواهد کرد.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کارهای خوب احمدی‌نژاد فراموش شده‌اند و اشتباهات او به نام اصولگرایان نوشته شده، در حالی که ایشان بعد از رسیدن به قدرت هیچ‌گاه اصول جریان اصول‌گرایی را رعایت نکرد.
علیرضا زاکانی با اشاره به انتخابات آینده و اینکه اصولگرایان تجربه بزرگی در انتخابات اخیر به دست آوردند و فهمیدند هرگاه با وحدت و همدلی برای منافع کشور همراه شدند با پاسخ مثبت مردم روبرو خواهند شد اظهار داشت: عده‌ای از جناح‌های رقیب قصد تفرقه و یارگیری از اصولگرایان را دارند.
وی با بیان اینکه جناح دوم خرداد چند چیز را دنبال می‌کند گفت: آنها اول تلاش برای گره‌گشایی اقتصاد داخلی از طریق مراودات خارجی برای ایجاد عقبه اجتماعی را روع کردند و دوم کار آنها ایجاد تشتت میان اصولگرایان برای استفاده از ظرفیت آنها بود.
زاکانی با اشاره به رای اعتماد مجلس به فرهادی تصریح کرد: کشمکش انتخاب وزیر علوم و معرفی گزینه‌ها، نباید اینقدر کش‌دار می‌شد و این لجبازی از طرف دولت بود؛ ممکن است آقای روحانی تعریف و درک ما از فتنه و ابعاد آن علیه مردم را نداشته باشد و جرایم این افراد را با اغماض نگاه کرده است.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به دوم خردادی بودن فرهادی رای اعتماد بالای مجلس به او نشان می‌دهد که مجلس نگاه فرقه‌ای و جناحی نداشته و هر وقت دولت نیاز به کمک داشته باشد، به آن کمک خواهد کرد.
وی یکی از کارهای بسیار خوب دولت را طرح تحول نظام سلامت دانست و گفت: دولت اینگونه باید برای مردم کار کند و ما پشتیبان آن خواهیم بود. یک جناح نمی‌تواند کشور را اداره کند و کشور باید با تعامل همه جناح‌ها و استفاده از تمام ظرفیت‌های موجود اداره شود.
 
انتهای پیام/72014/صا40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها