امروز : سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 19
۱۹:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130064
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۳۴
تعداد بازدید: 12
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه آمریکایی «نشنال اینترست» امروز (سه‌شنبه) طی گزارشی تحلیلی در زمینه نحوه ادامه ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه آمریکایی «نشنال اینترست» امروز (سه‌شنبه) طی گزارشی تحلیلی در زمینه نحوه ادامه مسیر مذاکرات هسته‌ای با ایران ضمن اشاره به  تاریخچه فعالیت‌های هسته‌ای در ایران قبل از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون و تاکید بر ادامه و حفظ رویکرد «مهار» نوشت: اجازه دادن به تداوم برنامه هسته‌ای ایران موضوعی ساده نیست و تنها گزینه باقی مانده مرتبط با تلاش برای تغیر نظام در این کشور است.

بر اساس این گزارش، اتخاذ این رویکرد با سیاست‌های فعلی دولت باراک اوباما رییس‌جمهور آمریکا که سیاست دیپلماسی را در پیش گرفته است شاید دشوار باشد بنابراین استفاده از گزینه‌ای قوی‌تر از تحریم‌ها (تغییر نظام) تنها بعد از انتخابات ریاست جمهوری این کشور و در نوامبر سال 2016 امکان‌پذیر است و تا آن موقع نیز بر اساس برآوردها ایران قادر به تولید جنگ‌افزار هسته‌ای خواهد بود.

این روزنامه آمریکایی در خاتمه تحلیل خود نوشت: بهترین مسیر که قادر به کنترل ایران می‌باشد ادامه سیاست مهار این کشور تا نابودی بنیه نظامی ایران قدیمیاین کشور است. همچنین گروه 1+ 5 با کنار گذاشتن موضوع هسته‌ای باید از گزینه تلاش در مسیر تغییر سیاست‌های داخلی نظام ایران گام بردارد.
انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار