امروز : یکشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 February 19
۲۰:۲۲
نمایشگاه رسانه دیجیتال
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 13007
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۳
تعداد بازدید: 110
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس به نقل از خبرگزاری شینهوا، مقامات استرالیا روز یکشنبه اعلام کردند در پی غرق شدن یک قایق حامل مهاجران غیرقانونی در ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس به نقل از خبرگزاری شینهوا، مقامات استرالیا روز یکشنبه اعلام کردند در پی غرق شدن یک قایق حامل مهاجران غیرقانونی در آب‌های اطراف جزیره دورافتاده «کریسمس» در این کشور، 13نفر کشته و ده‌ها تن دیگر ناپدید شدند.

«جیسون کلر» وزیر امور داخلی در کانبرا تایید کرد که حداقل 13 پناهجو در این حادثه جان خود را از دست دادند.کلر گفت: زمانی که برای نخستین بار در روز چهارشنبه یک هواپیمای حفاظت مرزی این قایق را شناسایی کرد، حدود 55 نفر در عرشه آن بودند که بیشتر آنها بزرگسال بودند، اما در میان آنها تعدادی زن و کودک نیز در میان دیده شده است.

اجساد این افراد هنوز یافت نشده است و جستجو برای بازیابی همچنان ادامه دارد.

وزیر امور داخلی استرالیا افزود: در حال حاضر 15 کشتی و 10 هواپیما مشغول جستجو برای یافتن بقیه مسافران این قایق هستند.

وی گفت: یک فروند کشتی نیروی دریایی روز پنجشنبه برای رهگیری و توقف این قایق اعزام شده است اما تا زمان رسیدن به محل حادثه این قایق ناپدید شده است.

«ادمیرال دیوید جانسون» رئیس حفاظت مرزی استرالیا گفت: همچنان امیدواریم که تعدادی از سرنشینان این قایق نجات یابند، بنابراین پیش از آنکه شروع به جمع آوری اجساد کنیم، تلاش خود را برای نجات بازماندگان این حادثه به کار می‌بندیم.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار