امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۵:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130073
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۳۵
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدعلی پورمختار رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در حاشیه جلسه علنی امروز ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدعلی پورمختار رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در حاشیه جلسه علنی امروز سه‌ شنبه پارلمان، در جمع خبرنگاران، در بیان جزئیات پرونده معدن چادرملو، گفت: براساس بررسی‌های انجام شده در این معدن یک اختلاف عدد و رقم تحت عنوان مالیات رخ داده که براساس آن به نظر می‌رسد مسئولان این معدن مالیات مربوطه را پرداخت نکردند.

وی با اشاره به اینکه درآمد 7 هزار میلیارد تومانی دولت از محل مالیات در معدن چادر ملو محقق نشده، اظهار داشت: در این رابطه از وزیر اقتصاد سوال شده که امیدواریم وزیر این موضوع را پیگیری و پاسخ دهد.

رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره تایید یا رد موضوع رانت در پرونده معدن چادر ملو، خاطرنشان کرد: کمیسیون اصل 90 تاکنون به این موضوع ورود نکرده اما درباره با معادن سنگ آهن فروش و نحوه تحقق درآمدهای دولت و علت خام فروشی محصولات این کمیسیون پیگیری‌های لازم را انجام داده است.

پورمختار بر این نکته تاکید کرد که وزارت صنعت، معدن و تجارت هم به این موضوع بپردازد.

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره موضوعات مطرح شده مبنی بر عدم ورود این کمیسیون به فعالیت معادن بخش خصوصی گفت: این کمیسیون قطعا به تمام فعالیت‌های معادن چه خصوصی و چه دولتی ورود می‌کند زیرا این معادن جزء انفال بوده و تنها صاحبان این معادن حق بهره‌برداری دارند بنابراین حق مالکیت برای دولت است. از طرف دیگر قطعا اگر تخلفات صورت گرفته در معادن محرز شود معادن متخلف جریمه و حتی سلب امتیاز می‌شوند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها