امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۶:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130076
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۳۵
تعداد بازدید: 17
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از گرگان، جواد قوام‌شهیدی پیش از ظهر امروز در جمع گلستانی‌های مقیم خارج از کشور و مسئولان استانی در ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از گرگان، جواد قوام‌شهیدی پیش از ظهر امروز در جمع گلستانی‌های مقیم خارج از کشور و مسئولان استانی در شهرستان گرگان اظهار کرد: هفت کارگروه در شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور در مباحث قانون و تبیین قوانین، تردد، خدمات وظیفه و سرمایه‎گذاری فعال شده‌ است که در آخرین برنامه خود موضوع «پنجره واحد» برای تسهیل در امور سرمایه‎گذاری را پیگیری می‌کند.

وی ادامه داد: قانون «پنجره واحد» در ایران وجود دارد اما متاسفانه خیلی اجرایی نشده است و امید است در آینده در استان‌ها این قانون اجرایی شود.

قوام‌شهیدی با بیان اینکه برگشت ایرانیان خارج از کشور به ایران از اهداف ما نیست، افزود: در دنیای امروزی مرز کشور‌ها کمرنگ شده است و آن چیزی که برای ما اهمیت دارد این است که ایرانیان در هر جای دنیا بتوانند به کشور خود خدمت کنند.

وی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید به دنبال روابط دوستانه با ایرانیان خارج از کشور است، افزود: آمار‌ها نشان می‌دهد بیش از 4 میلیون 500 هزار ایرانی در خارج از کشور زندگی ‌می‌کنند که افرادی متفکر و داری جایگاه تاثیرگذار و پایگاه لابی‎گری برای ایران محسوب می‌شوند.

دبیرکل شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور از ایرانیان مقیم خارج را به عنوان قدرت نرم نظام یاد کرد و ادامه داد: چه در زمان صلح و چه در زمان مشکلات و سختی ایرانیان مقیم خارج مددکار کشور هستند.

قوام‌شهیدی با بیان اینکه امید است بتوانیم از حضور رئیس جمهور در استان گلستان بهترین بهره را ببریم، اذعان کرد: گلستانی‌های مقیم خارج می‌توانند چه در مباحث سرمایه‎گذاری و چه در امور اقتصادی، علمی و اجتماعی سرمایه خوبی برای جمهوری اسلامی ایران به خصوص استان گلستان محسوب شوند.

وی از یک بسته سیاست تشویقی برای سرمایه‎گذاری ایرانی‌های مقیم خارج از کشور در ایران خبر داد و افزود: امید است بتوانیم با همکاری‌های شکل گرفته بین استانداری‌ها، شورای ایرانیان و ایرانیان مقیم خارج موتور محرکه در عرصه‌های مختلف سرمایه‎گذاری در ایران را روشن کنیم.

دبیرکل شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور بیان کرد: قوانین کشور به سمت تسهیل شدن در امور سرمایه‎گذاری پیش می‎رود و نخستین کسانی که در داخل ایران شروع به سرمایه‎گذاری می‌کنند زمینه بیشتری برای فعالیت دارند و نتیجه بهتری را کسب خواهند کرد.
انتهای پیام/2307/ر40/ژ1001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها