امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۵:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130078
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۳۵
تعداد بازدید: 24
عباس پاپی‌زاده سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به حذف ...

عباس پاپی‌زاده سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به حذف ماده الحاقی 17 به طرح الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت با رأی اکثریت نمایندگان اظهار داشت: این ماده الحاقی به نوعی ساخت‌وساز غیرمجاز و جرائم تخلفات ساختمانی خارج از حریم شهرها و محدوده روستاها را مجاز می‌کرد.

وی افزود: اینگونه قوانین موجب می‌شود که همه قوانین مصوبه گذشته برای مقابله با زمین‌خواری و تغییر کاربری اراضی کمرنگ شود.

پاپی‌زاده خاطرنشان کرد:‌ مجلس با رأی بسیار خوبی که برای حذف ماده الحاقی 17 داد، جلوی قانونی شدن ساخت و ساز خارج از حریم شهرها را گرفت.

وی با تأکید بر اینکه مجلس به شدت روی موضوع زمین‌خواری حساس است و اجازه تغییر کاربری اراضی را نمی‌دهد، بیان داشت: البته ماده الحاقی مذکور به طور غیرمستقیم و در لفافه تخلفات ساختمانی را تأیید می‌کرد.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی گفت: زمانی که افراد سودجو صرفا با پرداخت عوارض بتوانند زمین‌خواری کرده و اراضی را که عمدتا زمین‌های کشاورزی هستند تغییر کاربری دهند دیگر همه تلاش‌ها برای مقابله با زمین‌خواری بی‌اثر خواهد بود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها