امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۲:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130090
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۳۵
تعداد بازدید: 86
به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی عصر امروز (سه‌شنبه) خانه ملت و در ادامه ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی عصر امروز (سه‌شنبه) خانه ملت و در ادامه بررسی طرح احکام دائمی لوایح بودجه‌های سنواتی، ماده الحاقی 30 این طرح را پس از بحث و بررسی به تصویب رساندند.

به موجب این مصوبه، یک تبصره به ماده 6 قانون تأسیس و نحوه اداره کتابخانه‌های عمومی کشور مصوب 1382 مجلس الحاق می‌شود.

مجلس شهرداری‌ها را مکلف کردند همه ساله حداقل نیم درصد از درآمدهای خود را به منظور اداره امور کتابخانه­‌ها در اختیار انجمن­‌های کتابخانه­‌های عمومی شهر مربوطه قرار دهند.

طبق تبصره الحاقی به این ماده، در صورت امتناع هر یک از شهرداری‌ها از تأدیه نیم درصد مذکور، وزارت امور اقتصادی و دارایی (خزانه‌داری کل کشور) مکلف شد بر اساس فهرست اعلامی از طرف دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، مبالغ مربوطه را از سر جمع اعتبارات مربوط به درآمد شهرداری‌ها (سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور) و یا درآمد موضوع مواد 38 و 39 قانون مالیات بر ارزش افزوده از سهم همان شهر کسر و نسبت به پرداخت آن در وجه کتابخانه‌های عمومی همان شهر اقدام کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها