امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۲:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130094
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۳۵
تعداد بازدید: 28
به گزارش حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح امروز در دیدار جمعی از اعضای هیأت ...

به گزارش حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح امروز در دیدار جمعی از اعضای هیأت رئیسه کنفدراسیون وزنه‌برداری آسیا، فعالان و پیشکسوتان عرصه بین‌الملل ورزش وزنه‌برداری، ورزش را نیاز ضروری برای سلامت و نشاط فرد و جامعه دانست و گفت: ورزش، توصیه اسلامی و یک اصل بدیهی است که عقل سالم در بدن سالم است.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، ورزشکاران و هنرمندان مردمی را افراد شاخص هر جامعه و مورد علاقه و احترام برای مردم خواند و افزود: روح پهلوانی و نشاط‌بخشی در ذات ورزشکاران و هنرمندان است که محبوبیت آنها در جامعه نیز به خاطر روحیه جوانمردی است.
هاشمی رفسنجانی، با ابراز خرسندی از موفقیت‌های ورزشکاران ایرانی در مسابقات جهانی و بین‌المللی، گفت: وقتی در اوج تحریم‌ها، مردم کشورهای دنیا برافراشته شدن پرچم ایران را در مسابقات ورزشی می‌بینند، به این نکته سیاسی و اجتماعی توجه می‌کنند که تبلیغات سوء و ایران‌هراسی آنان، کینه‌توزانه و ظالمانه است.
وی رشته‌های مختلف ورزشی، از جمله وزنه‌برداری و کشتی را ورزش بومی ایرانیان در طول تاریخ دانست و گفت: این دو رشته ورزشی قابلیت‌هایی دارند که می‌توانند ایران را در عرصه‌های بین‌المللی سرآمد کنند که شرطش شناسایی استعدادها، میدان دادن به آنها و حمایت مالی و معنوی از ورزشکاران و مسئولان ورزشی است.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، حضور و مدیریت مسئولان ایران در فدراسیون‌ها و مجامع ورزشی آسیایی و جهانی را مهم توصیف کرد و گفت: کسب و حفظ سمت‌های جهانی و آسیایی در مراکز معتبر ورزشی که رقبای زیادی دارد، سخت، اما با توجه به اعتبار و روحیه ایرانیان، امکان پذیر است و باید همکاری‌های داخلی و منطقه‌ای و رایزنی‌های لازم برای تحقق و تداوم این امر مهم عمیق شود.
وی تلاش‌های فردی و جمعی انسان‌ها برای حضور در سطح بالای مسائل سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و ورزشی را یک اصل اسلامی، انسانی و روانی خواند و افزود: در این حالت ناعادلانه‌ای که ایران را تحریم کرده‌اند، یکی از راه‌های اثبات حقانیت، حضور فعال‌تر در مجامع و مراکز بین‌المللی، از جمله مجامع ورزشی است.
در آغاز این دیدار آقای دکتر علی مرادی، دکتر پورکاظمی، فرهاد تلوکیان و پورکیان، دبیرکل، - رئیس فدراسیون پزشکی و ورزشی و رئیس کمیته پزشکی فدراسیون- رئیس فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای و پهلوانی- یکی از قهرمانان سابق وزنه‌برداری، گزارشی از برنامه‌ها و فعالیت‌های این کنفدراسیون ارائه کردند و خواستار راهنمایی‌های بیشتر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام شدند.
آقای حسن جلّود، رئیس فدراسیون وزنه‌برداری عراق و نائب رئیس کنفدراسیون آسیای وزنه‌برداری نیز که در این دیدار حضور داشت، با بیان برنامه‌های عراق و آسیا برای گسترش کمّی و کیفی ورزش وزنه‌برداری، به جایگاه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در جهان اسلام اشاره کرد و گفت: جوانان مسلمان ورزشکار همیشه از تفکرات اسلامی جناب‌عالی به عنوان چراغ راه در زندگی فردی و اجتماعی استفاده می‌کنند.
در پایان این دیدار سه تن از قهرمانان و تلاشگران عرصه وزنه‌برداری لوح تقدیر خویش را از دست آیت‌الله هاشمی رفسنجانی دریافت کردند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها