امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۲۲:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 13012
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۳
تعداد بازدید: 111
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، محمد علی آبادی در نشست اعضای ائتلاف جهادگران نوسازی تهران با بیان اینکه از شاخصه‌های مجموعه ما این است که اعضا رفتار ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، محمد علی آبادی در نشست اعضای ائتلاف جهادگران نوسازی تهران با بیان اینکه از شاخصه‌های مجموعه ما این است که اعضا رفتار سیاسی نداشته‌اند و بیشتر آنها حدود 30 سال سابقه مدیریت اجرایی دارند، افزود: تهران شهری است با حدود هشت میلیون جمعیت که نیازمند گروهی است که در حد و شان آن کار کنند. ما شاخص‌هایی را مد نظر قرار داده‌ایم از جمله اینکه مجموعه خودش را متعهد می‌کند که رفتار سیاسی و جناحی نداشته باشد، ضمن این که متعهد می‌شویم هر فردی رییس‌جمهور شود با توجه به در نظر گرفتن منافع مردم، با تمام توان با او همراه شویم. در دوره قبل شاهد بودیم تقابلات سیاسی باعث شد حقوق مردم به آنها نرسد چنانچه شاهد بودیم در بخش مترو مردم با مشکلاتی مواجه شدند.

این عضو ائتلاف جهادگران نوسازی اظهار داشت: تهران به تنهایی جمعیتش از ده‌ها کشور دنیا بیشتر است و به عبارتی یک کلانشهر یا کشور شهر است. برای چنین شهر بزرگی باید افرادی کارآمد و آشنا به امور وارد عرصه شوند تا بتوانند با برنامه‌ریزی،‌ سازماندهی و نظارت تهران را مدیریت کنند.

علی‌آبادی درباره شایعه رد صلاحیت شدنش نیز توضیح داد: این حرف‌ها فقط شایعه بوده است. الان می‌بینید که من اینجا هستم و سوابق من نشان‌دهنده این است که نیازهای یک شهر را می‌شناسم و اگر رای بیاورم مانند قبل آماده ارائه خدمات به مردم هستم.

هادی ساعی، دیگر عضو ائتلاف جهادگران نوسازی تهران به حضور ورزشکاران در شورای شهر اشاره کرد و گفت: در دوره قبل سه ورزشکار شاخص به شورا راه یافته‌اند و مردم ورزشکاران را انتخاب کرده‌اند معنادار بوده است.

وی درباره خواسته مردم افزود: کمترین خواسته آنها این است که اماکن ورزشی ایجاد شود. ما هم این کار را برای آنها انجام دادیم و با افزایش بودجه ورزش‌های همگانی کاری کردیم که مردم ورزش را جزو برنامه زندگی‌شان وارد کنند. ضمن این که به ورزش بانوان اهمیت دادیم و بودجه ورزشی آنها را از بودجه ورزشی مردان جدا کردیم.

در ادامه این نشست علیرضا علی‌احمدی، یکی دیگر از اعضای این ائتلاف با اشاره به این که شورا می‌تواند زمینه همکاری با مجلس و دولت و سایر قوا را تنظیم کند، گفت: ما سعی کرده‌ایم در این ائتلاف مدیران با سابقه شهر تهران را گرد هم جمع کنیم تا برای حل مشکل شهروندان تهران اقدام کنند.

وی ادامه داد: ضمن اینکه از اقشار مختلف، از سنین متفاوت و خانم‌ها و آقایان در این ائتلاف حضور پیدا کرده‌اند تا نیازهای اقشار مختلف و بخش‌های گوناگون جامعه مد نظر قرار گیرد.

علی احمدی با تاکید بر نیاز تهران به مدیریت یکپارچه شهری ادامه داد: اکنون شاهد فعالیت‌های متعددی در عرصه مدیریت شهری هستیم که چند مالکانه هستند و مسئولیت واحدی برای آنها وجود ندارد در نتیجه می‌بینیم که نارسایی وجود دارد.

این عضو از ائتلاف جهادگران نوسازی تهران یکی از برنامه‌ای شورا در آینده را پیگیری اختیاراتی که در ماده 173 قانون برنامه پنجساله پیش‌بینی شده دانست و گفت: با این کار بسیاری از وظایف به شوراهای شهر و تشکل‌های مردم نهاد واگذار می‌شود. پیگیری مدیریت یکپارچه شهری، مطالبه شوراهای دوره‌های گذشته هم بوده و ما می‌خواهیم به آن تحقق ببخشیم.

در ادامه این نشست حسن غفوری‌فرد دیگر از اعضای این ائتلاف بود گفت: شهر نیازهای فراوانی دارد. هم فضای ورزشی لازم دارد هم تفریحی، هم ترافیک روان می‌خواهد، هم هوای سالم و هم بسیاری موارد دیگر.

وی اضافه کرد: گفته شده سال گذشته فقط یکی دو روز هوا سالم بوده و احساس نیاز می‌شود که برای این وضعیت باید کار کرد. برای رفع این مشکلات، این مجموعه با توجه به تخصص‌های مورد نیاز شهروندان انتخاب شده‌اند. 
جای اصناف در شوراها خالی بوده است

ابراهیم درستی، یکی دیگر از اعضای ائتلاف جهادگران نوسازی تهران هم تاکید کرد که به نمایندگی از اصناف حضور پیدا کرده است.

وی با بیان این که جای خالی اصناف در یکی دو دهه اخیر در شوراها احساس شده است،‌ گفت: تا کنون شاهد بودیم که برای بخش کسب و کار در پشت درهای بسته تصمیم گرفته می‌شد و حالا امیدواریم در این ائتلاف به نحو شایسته‌ کاری کنیم که هم موجب رضای خداوند و هم مردم از قشرهای گوناگون شود.

در ادامه این نشست، سمیه بروجردی با اشاره به اینکه یکی از مسائل مهم شهری این است که شهروندان سالمی داشته باشد، گفت: به نظر ما شهروندان یک شهر باید در عین حال که شهر خوبی دارند خودشان هم سالم و بانشاط باشند.

بروجردی با ابراز امیدواری درباره اینکه شورای شهر گشاده شدن دری باشد برای تحقق شهری سالم با داشتن شهروندانی سالم، تاکید کرد: الان هم کلینیک‌های شهرداری و خانه‌های سلامت را داریم اما باید ادامه‌دار باشد و نواقص آن برطرف شود. تهران باید شهری باشد برای مردمی که به سلامت خودشان اهمیت می‌دهند.

محمد حقانی دیگر عضو این ائتلاف در این نشست اظهار داشت: تهران نیاز به تغییر نگرش در زمینه‌های مختلف دارد و یکی از مهمترین مسائل در این زمینه‌ها مساله اجتماعی و فرهنگی است.

وی با بیان اینکه باید درآمدهای پایداری را برای تهران پیش‌بینی کنیم، افزود: درست است که شهر نیاز به پل و بزرگراه دارد اما قبل از آن باید پایه‌های اداره شهر را محکم کرد.

این عضو ائتلاف جهادگران نوسازی تهران همچنین به آُسیب‌های اجتماعی اشاره و تاکید کرد: وقتی سر چهار‌راه‌ها جوانان بیکار را می‌بینیم، وقتی عرضه بعضی مواد از پیدا کردن دارو آسان‌تر است، وقتی هنوز کارتن‌خواب داریم نمی‌توانیم بگوییم که شهردار موفقی بوده‌ایم.

مجید شایسته هم عضو دیگر این ائتلاف بو به لزوم اداره شدن تهران توسط مردم اشاره کرد و گفت:امیدواریم روزی برسد که مردم هر محله، محله خودشان را اداره کنند.

وی افزود: در حوزه فرهنگی و اجتماعی شهرداری اقدامات خوبی انجام داده و امیدواریم در دوره‌های بعدی نیز این اقدامات بیشتر شود. تهران باید شهری بانشاط باشد و وقتی این اتفاق می‌افتد که مدیریت یکپارچه شهری در آن حاکم باشد در غیر اینصورت نمی‌توان گفت شهری موفق است.

اردشیر مقیم‌پور بیژنی هم به مساله ترافیک و نیاز حمل و نقل تهران به یک مدیریت جامع اشاره کرد.

وی بیان این که با مدیریت یکپارچه می‌توان مشکل ترافیک تهران را حل کرد، گفت: شورای شهر می‌تواند با سیاست‌گذاری، تعامل، هماهنگی و هم‌افزایی با سایر نهادها مشکل ترافیک را حل کند.

بیژنی اضافه کرد: ما نیاز داریم که درباره مشکل ترافیک تهران که این روزها همه شهروندان با آن درگیرند هر چه زودتر نظر کارشناسان مختلف را جمع و با بررسی همه‌جانبه این موضوع، مشکل را حل کنیم.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار