امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۲:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130125
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 58
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین، «سید نظام الدین موسوی» که به منظور افتتاح دفتر منطقه‌ای

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین، «سید نظام الدین موسوی» که به منظور افتتاح دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به آرژانتین سفر کرده است، در سفری دو روزه به ایالت «خوخوی» در شمال آرژانتین، از دستاوردهای آموزشی، فرهنگی اجتماعی، بهداشتی درمانی و صنعتی جنبش «توپاک آمارو» بازدید کرد.

مدیرعامل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; که به عنوان سرپرست اولین هیئت ایرانی به این منطقه سفر کرده بود، در این سفر با خانم «میلگرو سَلَه» رهبر جنبش توپاک آمارو و بومیان شمال آرژانتین دیدار و گفت‌گو کرد.

 

در این دیدار که چند تن از نمایندگان ایالت خوخوی نیز حضور داشتند، سید نظام‌الدین موسوی با تشریح دوره قبل از انقلاب اسلامی و دخالت‌های امپرالیسم در اوضاع داخلی ایران، توضیحاتی پیرامون وضعیت رو به رشد و توسعه جمهوری اسلامی ایران پس از انقلاب در عرصه‌های سیاسی، فرهنگی-اجتماعی، اقتصادی، تکنولوژیکی، علمی و فناوری، و همچنین دستاوردهای صلح آمیز هسته‌ای ارائه کرد.

مدیرعامل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بخشی از اظهارات خود تأکید کرد: بدترین دوره کشور ایران، زمان شاه بود که ما وابسته به امپریالیسم بودیم و مردم ما از امکانات محروم بودند و تبعیض در همه عرصه‌ها وجود داشت.

وی همچنین با اشاره به فعالیت‌های امپراطوری رسانه‌ای نظام سلطه یادآور شد که متاسفانه نئولیبرال‌ها و نظام سلطه از رسانه‌ها برای دروغ پردازی استفاده می‌کنند ، رسانه‌های غربی از توپاک آمارو به عنوان یک گروه شورشی یاد می‌کنند اما ما با مشاهده خدمات و دستاوردهای اجتماعی و فرهنگی این جنبش متوجه شدیم که دروغ بزرگی گفته اند.

مدیرعامل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بخش دیگری از اظهارات خود تأکید کرد که ما در ایران نیز زخم خورده نئولیبرالیسم هستیم و از امکانات محروم شدیم اما انقلاب اسلامی فرصت خوبی برای پیشرفت جوانان، فقرا و قشر محروم فراهم کرد.

«میلگرو سَلَه» رهبر جنبش توپاک آمارو و بومیان شمال آرژانتین نیز ضمن خوش‌آمد گویی به هیئت ایرانی، تاریخچه‌ای از نحوه شکل‌گیری جنبش توپاک آمارو و خدمات این جنبش به بومیان شمال آرژانتین و ایالت‌های شمالی ارائه کرد.
میلگرو سله رهبر جنبش توپاک آمارو


وی گفت: بومیان شمال آرژانتین حتی سایر کشورهای همجوار از اول تا امروز زیر فشار حکومت‌های امپریالیستی بوده اند، آنها آمدند به ما یاد بدهند که چگونه غذا بخوریم و زندگی کنیم، اما تمام بیماری‌ها و مریضی‌ها برای ما هدیه آوردند.

میلگرو افزود: امپرالیسم کاری کرد که آرژانتین در بدترین حالت ممکن باشد، بیکاری زیاد شد کشور مقروض شد و ما چاره‌ای نداشتیم جز اینکه کاری بکنیم، بر همین اساس جنبش توپاک آمارو را تاسیس کردیم که به مردم خودمان خدمت کنیم.

رهبر جنبش توپاک آمارو و بومیان شمال آرژانتین با اشاره به خدمات اجتماعی و رفاهی جنبش برای مردم ایالت‌های شمالی، از ساختن مدارس آموزشی، منازل مسکونی، جاده و راههای ارتباطی در شمال آرژانتین، ساخت مراکز بهداشتی و درمانی برای درمان رایگان بومیان شمال، راه‌اندازی کارخانه‌های صنعتی برای اشتغال جوانان و بیکاران شمال، ساخت مجتمع‌های رفاهی مانند استخر و پارک‌های تفریحی خبر داد.

وی تأکید کرد که بومیان شمال آرژانتین سختی‌های زیادی را از دهه 90 تاکنون متحمل شده‌اند که به هیچ وجه نمی‌خواهند به دوران نئولیبرالیسم برگردند، حتی اگر زندانی شوند.

میلگرو در بخشی از صحبت‌های خود گفت: جنبش توپاک آمارو 14 شهر و مرکز اجتماعی در چندین ایالت در حال ساخت دارد، چهار نماینده ایالتی و 10 عضو شوراهای شهر در خوخوی از جنبش توپاک آمارو هستند، این جنبش در تمام مسائل ایالت خوخوی صاحب نفوذ و رای است.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود گفت که نئولیبرالها از اینکه رنگ پوست سیاه ما را می بینند ناراحت هستند و از اینکه یک زن این جنبش را رهبری می‌کند بیشتر ناراحت هستند.

رهبر جنبش توپاک آمارو و بومیان شمال آرژانتین در پایان تأکید کرد که خوشبختی برای ما خندیدن طبقه محروم و قشر فقیر است.

گزارش تفصیلی این ملاقات و دستاوردهای اجتماعی جنبش توپاک آمارو در روزهای آینده منتشر خواهد شد.

به دلیل حاکمیت نئولیبرال‌ها مردم ایالت‌های شمالی آرژانتین دچار فقر و بدبختی شدید شدند، جنبش توپاک آمارو از ابتدای قرن بیست و یکم و سال 1999 در جهت محرومیت زدایی در شمال آرژانتین مراکز آموزشی، فرهنگی و اجتماعی، درمانی و بهداشتی، شهرک‌های مسکونی ایجاد کرد.

این جنبش در 15 سال گذشته در سطح فرهنگی، آموزشی و خدمات بهداشتی درمانی مردمان زیادی را تحت پوشش قرار داده و دولت آرژانتین نیز در این راستا کمک‌هایی را به آنها اعطا کرده است.

دفتر منطقه‌ای آمریکای لاتین پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به مرکزیت بوینس آیرس از 6 ماه قبل فعالیت‌های خود را آغاز کرد و خردادماه سال جاری موفق شد، مجوز رسمی فعالیت خود را از دولت آرژانتین دریافت کند. 18 کشور آمریکای لاتین در حوزه فعالیت این دفتر منطقه‌ای قرار دارند.

این دفتر امروز سه شنبه ساعت 19 به وقت محلی آرژانتین با حضور دیپلمات‌ها، نمایندگان مجلس، شخصیت‌های سیاسی و رسانه‌ای آرژانتین افتتاح خواهد شد.

انتهای پیام

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار