امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۲:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130135
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 34
به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدرضا دشتی‌اردکانی صبح امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه با اشاره به ثبت آنی ...

به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدرضا دشتی‌اردکانی صبح امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه با اشاره به ثبت آنی اسناد رسمی گفت: با وجود ثبت آنی مشکل شناسنامه جعلی که در گذشته وجود داشت، حل شده و در حال حاضر با توجه به ارتباطی که با سازمان ثبت احوال کشور داریم با وارد کردن شماره ملی و سال تولد شاهد شناسنامه جعلی نیستیم.

وی افزود:‌ در گذشته گاهی فردی به جای شخص دیگر در دفترخانه سندی را امضا می‌کرد که با فراهم شدن ثبت آنی این مشکل برطرف شده و برای مرتفع کردن مشکلات دیگر هم جلسات هفتگی در معاونت فناوری اطلاعات برگزار می‌شود.

رئیس کانون سردفترداران و دفتریاران قوه قضائیه با اشاره به تعداد اسناد تنظیمی در کشور از تاریخ 25 شهریور ماه 92 تا 25 شهریور 93 گفت: در این مدت بیش از 15 میلیون سند رسمی در کشور تنظیم شده که این تعداد سند در 7 هزار و 64 دفترخانه به ثبت رسیده است که بیشترین ثبت سند در دفترخانه‌های تهران و کمترین آن در دفترخانه‌های ایلام بوده است.

دشتی‌اردکانی با تاکید بر اینکه 2 میلیون و 620 سند برای اشخاص حقوقی تنظیم شده، گفت: بیشتر این اسناد مربوط به اسناد رهنی بوده است.

وی ادامه داد: پیش از سامانه ثبت آنی ما آماری از اسناد صادر شده برای اشخاص بیگانه نداشتیم اما در حال حاضر 35 هزار و 222 سند برای اشخاص غیرایرانی صادر شده که از این تعداد 14 هزار و 517 سند وکالت، ‌12 هزار و 652 سند تعهدنامه، 3 هزار و 114 سند بیع، 201 سند صلح، 195 سند اجاره و 118 سند رهنی تنظیم شده است.

رئیس کانون سردفترداران و دفتریاران قوه قضائیه در ادامه با اشاره به بحث پیش‌فروش ساختمان گفت: بعداز تصویب آئین‌نامه پیش‌فروش ساختمان در سال جاری جلسات آن باوزارت راه و شهرسازی و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور برگزار شد و در حال حاضر مشکل اساسی ما شناسنامه فنی است.

وی با تاکید بر اینکه داشتن شناسنامه فنی مهم است، گفت: اگر این شناسنامه نباشد نمی‌توان سندی را تنظیم کرد. ما جلسات کارشناسی داشتیم و از شهرداری می‌خواهیم تا تهیه شناسنامه فنی را در دستور کار خود قرار دهد تا مشکل مردم حل شود. ما در این خصوص با وزارت کشور و شخص شهردار صحبت کرده‌ایم.

وی افزود: 40 درصد از پرونده‌های مهم در دادگستری مربوط به تنظیم اسناد عادی است که با تهیه شناسنامه فنی مشکلات بحث پیش‌فروش ساختمان حل می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها