امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۱:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130137
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس؛ در جلسه علنی امروز شورای شهر و در جریان بررسی طرح مذکور، مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ گفت: شرکت توزیع برق ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس؛ در جلسه علنی امروز شورای شهر و در جریان بررسی طرح مذکور، مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ گفت: شرکت توزیع برق تهران بزرگترین شرکت در نوع خود در کشور و خاور میانه است. تقریبا یک سوم تاسیسات زمینی کل کشور در تهران وجود دارد. 10 تا 11 درصد پست های فوق توزیع در شهر تهران است. مشترکان تهران 15 درصد کشور را شامل می شوند. پیک بار شهر تهران 10 درصد کشور است. اگر روزهای اوج مصرف را تنها 54 روز در نظر بگیریم، 1500  میلیارد تومان سرمایه گذاری برای دو ماه و تنها 4 ساعت در روز مورد نیاز است.

وی تاکید کرد: می توانیم کاری کنیم که در پیک روز از انرژی های خورشیدی استفاده کنیم و با مجوزهایی که شورای شهر تهران برای بلند مرتبه سازی صادر می کند، اقدامی انجام دهیم تا انرژی خورشیدی به صورت رایگان در پیک روز استفاده شود.

به گفته سید محمد هاشمی؛ بیشترین حجم آسیب دیدگی های شبکه برق مربوط به کلنگ خوردگی است و می توان این آسیب را با هماهنگی با شهرداری برطرف کرد.

وی عدم ایجاد زیرساخت مناسب برای توسعه شبکه برقی ناشی از رشد نامتوازن شهری بر اثر فروش تراکم و هزینه بالای حفاری را از جمله مهم ترین چالش های شرکت برق تهران عنوان کرد.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ تصریح کرد: هم اکنون برای هر انشعاب 32 آمپری در تهران یک میلیون و 600 هزار تومان پول می گیریم  و به طور متوسط باید سه میلیون و 400 هزار تومان برای این انشعاب هزینه کنیم، یعنی یک سوم هزینه را می توانیم از محل خود انشعاب دریافت کنیم.

وی اضافه کرد: رعایت معماری شهری و حفظ زیبایی و مبلمان شهری نیازمند تبدیل شبکه های سیمی، هوایی و پایه های شهری به شبکه زیر زمینی است که این موضوع در حال حاضر بسیار دارای مشکل بوده و به کمک نیاز دارد. جمع آوری خطوط هوایی برق فشار قوی تهران پارس، سوهانک و کن به حجم مجموعا 14 کیلومتر هزینه 200 میلیاردی می خواهد.

وی با بیان اینکه «فرسودگی شبکه های بازار چهره شهر تهران را بر هم می ریزد»، گفت: در مجموع حدود 433 میلیارد تومان برای اعتبارات مورد نیاز شرکت توزیع نیروی برق تهران پیش بینی کرده ایم که 272 میلیارد تومان مربوط به شبکه ها، 50 میلیارد تومان مربوط به نصب سلول های خورشیدی و 93 میلیارد تومان برای کاهش تلفات است و اگر شورای شهر کمک کند، می توانیم این اعتبارات را محقق کنیم.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ در ادامه به طرح پیشنهاد خود پرداخت و بر ضرورت اجرای مبحث دوم مقررات ملی ساختمان، الزام نصب سلول های خورشیدی برای ساختمان های دولتی، مجتمع ها و برج ها هنگام صدور پروانه و توجیه پیمانکاران برای جلوگیری از آسیب زدن به شبکه های برق در توسعه معابر تاکید کرد.

هاشمی با اشاره به ضرورت الزام معرفی مالکان برای آغاز فرایند فروش برق همزمان با صدور پروانه ساختمانی گفت: باید در زمینه تسهیل و رایگان شدن صدور مجوز حفاری توسط شهرداری اقدام شود. همچنین احداث روشنایی معابر همزمان با ساخت اتوبان های جدید توسط شهرداری مورد تاکید است.

وی به موضوع پرداخت هزینه برق مصرفی جت فن های واقع در تونل های شهری اشاره کرد و گفت: می توان دوربین های سازمان کنترل ترافیک را برای پایش روشنایی معابر در اختیار شرکت برق قرار دارد.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ همچنین بر ضرورت توسعه نیروگاه های تولید برق از پسماندهای شهری با سرمایه گذاری شهرداری تهران و بازنگری طرح جامع شهرداری تهران به منظور جانمایی تاسیسات برق در این طرح و بهینه سازی شبکه فرسوده در قالب طرحهای نوسازی بافت های فرسوده شهرداری تاکید کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها