امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۶:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130143
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس؛ در جلسه علنی امروز شورا و در جریان بررسی این طرح، رئیس شورا با بیان اینکه بودجه سال جاری فاضلاب از 500 به 700 میلیارد ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس؛ در جلسه علنی امروز شورا و در جریان بررسی این طرح، رئیس شورا با بیان اینکه بودجه سال جاری فاضلاب از 500 به 700 میلیارد تومان رسیده، گفت: این موفقیت با پیگیری دوستان حاصل شد. ما نیز این طرح را دنبال می کنیم و امیدواریم دوستان دولت و مجلس با تامین این رقم موافقت کنند.

در ادامه، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با اشاره به منابع و هزینه های این شرکت گفت: در بحث فاضلاب، منابع جدید از محل تبصره 3 ایجاد شده و پیش بینی کرده ایم از فروش انشعابات و تبصره ها 800 میلیارد تومان دریافت کنیم.

محمد پرورش ادامه داد: برای سال 94 پیش بینی 2500 میلیارد بودجه مورد نیاز داریم که 1000 میلیارد آن برای بحث آب و 1500 میلیارد برای فاضلاب مورد نیاز است. برای احداث شبکه فاضلاب 800 میلیارد پیش بینی شده است. اما مجموع اعتبارات کسری ما در بخش آب 800 میلیارد و 350 میلیارد در بخش فاضلاب است.

وی تصریح کرد: 1600 میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز ماست تا تاسیسات آب و فاضلاب در شهر تهران اجرا شود که 25 درصد خدمات در کل کشور را شامل می شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب درباره پروژه انتقال آب سد ماملو به تهران گفت: تابستان امسال پروژه تصفیه خانه ماملو و احداث حدود 60 کیلومتر خط لوله برای انتقال آب به تهران اجرا شد و تلاش کردیم که این خط را قبل از تابستان به بعثت وصل کنیم. اما در 15 مهرماه این کار انجام شد، با این حال چون پروژه زیر بهره برداری است، رسما این موضوع را اعلام نکردیم.

پرورش خاطرنشان کرد: آب ماملو برای تهران تنها جنبه کیفی دارد و برای مصرف جنوب تهران است و از آزادگان وارد شهر می شود. این پروژه در حال آبگیری است و طی ماه آینده به صورت کامل طبق برنامه ریزی ها آبگیری می شود.

وی در ادامه با اشاره به جنجال های روزهای اخیر درباره کیفیت آب تهران گفت: یکی از وظایف شورا به عنوان نمایندگان مردم، حفظ آرامش شهروندان است. البته دستگاه های خدمات رسان باید پاسخگو باشند. اما خواهش می کنم دوستان بدون اطلاع درباره کیفیت آب تهران صحبت نکنند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب با بیان اینکه از دوستان معترض دعوت به بازدید از تصفیه خانه ها و آزمایشگاه ها کرده ام، گفت: ما در ماه 1200 میلیارد فقط برای نظارت بر کیفیت آب هزینه می کنیم و 42 آزمایشگاه داریم. به همین جهت ادعا داریم با 5 میلیون و 400 هزار مشترک، آب با کیفیت به دست مردم می رسانیم.

وی با اشاره به اینکه هر آزمایشگاهی می تواند میزان نیترات موجود در آب را اندازه گیری کند، اضافه کرد: من به وزیر بهداشت و دستگاه های نظارتی گزارش داده و آنها تاییدیه های لازم را درباره آب تهران داده اند. اما در اینجا نیز رسما اعلام می کنم آب تهران هیچ مشکلی از نظر کیفیت ندارد.

پرورش اذعان داشت: با این همه به دلیل اینکه طرح این مسائل مردم را نگران می کند، پیشنهاد می کنم کارگروهی 5 نفره در شورای شهر تشکیل شده و کل فرایند آب رسانی تهران را از ابتدا بررسی کند و آمادگی ارائه اطلاعات به صورت کتبی و حین بازدید را داریم.

در ادامه رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر با اشاره به کسری بودجه 843 میلیارد تومانی شرکت آب و فاضلاب گفت: لازم است به دولت پیشنهاد تامین این بودجه را بدهیم که صرف پروژه های گوناگونی می شود. البته بودجه دولت بسته شده و ظرف روزهای آینده به مجلس می رود و علت فوریت این طرح نیز همین مسئله است که می خواهیم این اعتبارات در بودجه سال آینده دولت گنجانده شود.

غلامرضا انصاری نیز تاکید کرد: دوستان لابی های خود را با دولت و مجلس جدی تر کنند تا بتوانیم بودجه لازم برای آب و فاضلاب را دریافت کنیم. باید روی این نکته تاکید کنیم که سهم فاینانس آب و برق را بیشتر کنند و مشارکت بخش خصوصی را در حوزه برق برای احداث نیروگاه های جدید و حفظ نیروگاه های موجود با کسب مجوزهای جدید تقویت کنیم.

در ادامه، دوفوریت و متن طرح پیشنهاد به دولت و مجلس برای تامین اعتبار مورد نیاز شرکت فاضلاب در سال 1394 به تصویب اعضای شورای شهر رسید.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها