امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۷:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130147
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 38
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مسعود ناصری‌پور دبیر اجرایی بیست و چهارمین کنگره چشم‌پزشکی ایران در ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مسعود ناصری‌پور دبیر اجرایی بیست و چهارمین کنگره چشم‌پزشکی ایران در حاشیه این کنگره اظهار کرد: برای تهیه برخی تجهیزات و داروها مشکلاتی وجود دارد که تلاش می‌کنیم با کمک برخی شرکت‌ها این داروها و تجهیزات را وارد کرده و مشکلات را تا حدی مرتفع کنیم.

وی افزود: وزارت بهداشت در این عرصه کمک‌های خوبی ارائه می‌دهد و بیشتر مشکل اعتبارات برای وارد کردن تجهیزات و داروها وجود داشت که امروزه با رویکرد دولت جدید این مشکل برطرف شد.

ناصری‌پور خاطرنشان کرد: رویکرد دولت جدید و طرح نظام سلامت تحولی بزرگ در عرصه درمان ایجاد کرده است و بهترین کیفیت با کمترین قیمت در مراکز درمانی به بیماران ارائه می‌شود.

دبیر اجرایی بیست و چهارمین کنگره چشم‌پزشکی ایران گفت: برای تهیه برخی داروهای کمیاب در ایران برخی مشکلات وجود دارد که این داروها در تمام جهان کمیاب هستند و خوشبختانه با پیگیری سازمان غذا و دارو در حال حل این مشکلات هستیم.

وی افزود: وزارت بهداشت و معاونت درمان این وزارتخانه معیارهایی دارد که ورود تجهیزات چشم‌پزشکی به کشور دارد که باید آن اصول را برای وارد کردن تجهیزات رعایت کرد ولی در کل خوشبختانه تقریباً توان تجهیزات روز جهان در ایران وجود دارد.

ناصری‌پور خاطرنشان کرد: برخی بیماری‌ها مانند تومورهای چشمی و شیمی‌درمانی مشکلات دارویی وجود دارد که با همکاری و کمک مراکزی همچون محک و دانشگاه‌های علوم پزشکی این داروها به بیماران ارائه می‌شود.

دبیر اجرایی بیست و چهارمین کنگره چشم‌پزشکی ایران افزود: در برخی بیماری‌ها مانند پیری پرده شبکیه نیازمند آمپولی خاص هستیم که این آمپول در ایران وجود دارد ولی برخی نیز نیاز به داروهایی خاص دارند که تلاش می‌کنیم با همکاری برخی شرکت‌های خاص این داروها را وارد کشور کنیم.

بیست و چهارمین کنگره سالیانه انجمن چشم‌پزشکی ایران 10 تا 13 آذر ماه در سالن همایش‌های رازی برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار